Puma tworzy drużynę W Series Team z Gosią Rdest

Sportowa marka Puma startuje z damską drużyną wyścigową W Series Team. Zespół składa się z pięciu kobiet, a jego charakterystyczne barwy nawiązywać będą do platformy Puma She Moves Us. Jedną z reprezentantek będzie polska zawodniczka, Gosia Rdest.

Gosia Rdest i Formuła W w barwach Puma fot. materiały prasowe
Gosia Rdest i Formuła W w barwach Puma

W Series, międzynarodowe mistrzostwa dla damskich kierowców pojazdów jednomiejscowych, finalizują plany przejścia do mistrzostw drużynowych od 2022 roku. Restrukturyzacja rozpocznie się od przydziału dwóch kierowców z istniejących już drużyn do nowych zespołów. Dodatkowo możliwym jest ich sponsorowanie poprzez osoby trzecie za pomocą nazewnictwa, barw samochodu czy kombinezony.

REKLAMA

Puma jest częścią W Series od 2019 roku, korzystając z okazji, by stać się częścią nowej koncepcji. Świadomość wyścigów kobiet wzrośnie w tym roku dzięki ośmiu GP, które odbędą się w ten sam weekend i na tych samych torach wyścigowych co Formuła 1. Puma z dumą wspiera zawodniczki poprzez platformę SHE MOVES US, która celebruje kobiety promujące sport oraz kulturę.

- Cieszymy się, że możemy współpracować z W Series i z radością witamy Martę Garcia Lopez, Gosię Rdest, Caitlin Wood, Abbie Eaton i Tasmin Pepper w rodzinie Puma. W Series oraz ich zawodniczki ucieleśniają istotę SHE MOVES US, dlatego nie możemy doczekać się wspólnej pracy i przekraczania granic przez kobiety w sportach motorowych - mówi globalny dyrektor ds. marketingu marki Puma Adam Petrick.

- Dołączenie do zespołu Puma to dla mnie ogromne wyróżnienie! To właśnie dzięki marce miałam okazję z bliska obserwować Formułę 1 podczas wyjazdu do Barcelony na testy, gdzie odwiedziłam garaż Mercedesa i miałam okazję poznać m.in. Lewisa Hamiltona. Na pewno wszyscy zgodzą się, że kolorystyka naszego samochodu wyróżnia się najbardziej, co jest bardzo ekscytujące. Cieszę się, że jestem w zespole z tak znakomitymi kobietami, w tym m.in. Martą Garcia Lopez. Zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby być najszybszą i godnie ich reprezentować - mówi Gosia Rdest.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA