REKLAMA

Puste hale fabryk Volkswagena w Polsce – fotorelacja

Największy producent aut w Polsce, zakłady Volkswagen Poznań, za trzy dni wróci do produkcji po 5 tygodniach przestoju. Widok pustych hal robi niesamowite wrażenie. Zobaczcie zdjęcia.

Fabryka Volkswagen Poznań Materiały prasowe
Fabryka Volkswagen Poznań
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 590 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Już za trzy dni, dokładnie w poniedziałek 27 kwietnia o godz. 6.00 rano, w zakładach największego producenta samochodów w Polsce – firmy Volkswagen Poznań – wznowiona zostanie produkcja samochodów.

REKLAMA

Po pięciu tygodniach przestoju, spowodowanego pandemią koronawirusa i wstrzymaniem dostaw podzespołów, a także spadkiem popytu, ponownie z linii produkcyjnych Volkswagen Poznań zjeżdżać będą modele Caddy, Transporter i Crafter.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Zatrzymanie produkcji nastąpiło dokładnie 19 marca i pierwotnie miało trwać dwa tygodnie, a później przedłużone było do 10 kwietnia, po Świętach Wielkanocnych. Ostatecznie pracownicy wrócą do hal 27 kwietnia.

Jak dowiadujemy się od przedstawiciela zakładów, produkcja ruszy początkowo w niepełnym wymiarze. W pierwszej fazie rozruchu pracować będzie bowiem tylko jedna zmiana, przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Procesy produkcyjne zostaną zoptymalizowane, tempo pracy linii będzie dostosowane do nowych warunków, wszyscy pracownicy otrzymają maseczki ochronne oraz rękawiczki, wyłączone zostaną dotykowe czytniki rejestrujące czas pracy ERCP, we wszystkich obszarach będą bezwzględnie obowiązywały zarządzenia dot. minimalnych odstępów oraz podwyższonych norm higienicznych.

Jak się ponadto dowiadujemy, zgodnie z ustaleniami zawartymi ze związkiem zawodowym OM NSZZ Solidarność Volkswagen Poznań, pięć tygodni nieobecności, które są wynikiem wstrzymania produkcji, było dla pracowników Volkswagen Poznań w 100 proc. płatne.

Zobacz także:

Zatrzymana fabryka samochodów, bez pracowników i z wygaszoną częścią oświetlenia, jest niecodziennym widokiem. Otrzymaliśmy kilka zdjęć dokumentujących tę sytuację. Wygaszone światła, na wpół zmontowane pojazdy stojące pośrodku linii montażowej i opustoszałe korytarze, na co dzień tętniące życiem, pracą i hałasem maszyn robią niesamowite wrażenie. Zobaczcie sami.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA