REKLAMA

Qashqai po liftingu!

Nissan Qashqai 2010
Nissan Qashqai 2010
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 98 480 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Qashqai na rok modelowy 2010 otrzymał przede wszystkim podretuszowany wygląd nadwozia i niektórych elementów w kabinie. Na zewnątrz zmieniły się przedni i tylny zderzak, maska, "grill" oraz lampy, które zostały wyraźnie spłaszczone, nadając autu bardziej agresywny wygląd.

Nissan do Qashqai'a 2010 oferować będzie dwa nowe kolory nadwozia, a także nowe lampy tylne, wykorzystujące technologię LED. Wszystkie powyższe modyfikacje karoserii zaowocowały obniżeniem współczynnika oporu powietrza z 0,34 do 0,33.

Wewnątrz Japończycy obiecują ładniejsze wykończenie oraz niższy poziom hałasu, co Qashqai ma zawdzięczać lepszym materiałom wygłuszającym. Nowy jest też wyświetlacz komputera pokładowego umieszczony pomiędzy zegarami.

Dopracowane zostało również to, co do tej pory było największą wadą auta, czyli jego zawieszenie. Nissan obiecuje pewniejsze zachowanie na drodze oraz lepszy sposób tłumienia pojedynczych nierówności.

Mimo że w gamie silników obędzie się bez zmian, to wraz z faceliftingiem zadebiutować ma nowa wersja auta, zwana ECO Qashqai. Do jej napędu posłuży 1,5-litrowy silnik dCi, znany przede wszystkim z całej masy aut marki Renault.

Ponadto, samochód ma mieć odpowiedni zestaw aerodynamiczny, opony o obniżonych oporach toczenia, zmienione przełożenia skrzyni biegów oraz ma zaoszczędzić nieco na masie własnej. Nissan twierdzi, że ekologiczna wersja jego crossovera wytwarzać ma 129 gram dwutlenku węgla na kilometr.

Sprzedaż odmienionego Qashqaia rozpocznie się wiosną 2010 roku!

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA