Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

R29 - nowa broń Renault F1

Renault F1 R29 Renault F1 R29

Prezentacja nowego pojazdu odbyła się w Algarve Motor Park niedaleko Portimao w południowej Portugalii. Podobnie, jak przed rokiem, w Grand Prix za kierownicą bolidu zasiadać będą Fernando Alonso i Nelson Piquet. Trzecim kierowcą zespołu został młody Francuz - Romain Grosjean.

W związku z radykalnymi zmianami przepisów technicznych, które wchodzą w życie w tym roku, model R29 znacznie różni się wyglądem od poprzednika. "Dość wcześnie rozpoczęliśmy przygotowania modelu R29 i jestem dumny z tego, co zespół zdołał osiągnąć. W tym roku musimy zająć się wieloma nowościami, które mogą sprawić sporo niespodzianek, ale zamierzamy pozostać na czele tabeli. Obecnie skoncentrujemy się na końcowych przygotowaniach do rozpoczęcia sezonu, aby już w Australii stoczyć walkę o podium" - mówi Flavio Briatore, szef zespołu Renault F1 Team.

"Doskonale się nim jeździ, nawet przy niezbyt dobrej pogodzie" - powiedział Nelson Piquet po pierwszym dniu testów. "Dziś chodziło tylko o nakręcanie kilometrów, zbieranie danych i naukę. Mam nadzieję, że w pozostałej części tygodnia będziemy mogli wykorzystać postęp, jaki dziś uzyskaliśmy" - dodał.

Bolid ma nowe kolory największego partnera teamu, czyli ING oraz charakterystyczne oznaczenia marki Total  - znak zawarcia nowej, trzyletniej umowy partnerstwa technicznego z Grupą Total.

Źródło: Renault

 

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 38 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-2
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Team Formuły 1 Renault oficjalnie zaprezentował swój najnowszy bolid, mający walczyć w tegorocznych mistrzostwach świata.
    auto motor i sport, 2009-01-23 13:30:40
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij