RS500 – cała seria sprzedana w 12 godzin

Ford, Focus, RS500
Ford Focus RS500
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 350 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

 

Klienci w całej Europie zgłaszali chęć zakupu mimo, że Ford jeszcze nie podał informacji o cenie. Od chwili pojawienia się w Internecie strony focusrs500.com klienci starali się złożyć zamówienie na ostatnie 500 sztuk modelu. Jednak w związku z formalnym rozpoczęciem zamówień w maju, dealerzy nie mieli jeszcze szczegółowych informacji na temat auta i nie byli przygotowani na taką okoliczność.

W samej tylko Wielkiej Brytanii, do której ma trafić 101 egzemplarzy RS500, zgłosiło się ponad 500 klientów, którzy byli gotowi złożyć zamówienie. Podobnie było w pozostałych krajach, w których ma być sprzedawana ta seria. Zainteresowanie wynikało z pewnością poniekąd z faktu, że RS jest na tyle poszukiwanym autem, że jego wartość przy odsprzedaży jest wyższa niż w momencie zakupu w salonie.

Pięciocylindrowiec pod maską ostatnich 500 egzemplarzy modelu RS tej generacji będzie miał 345 KM mocy i 460 Nm momentu obrotowego. To oznacza 15-procentowy przyrost mocy i prawie 5-procentowy przyrost momentu. Dzięki temu RS500 przyspiesza do setki w 5,6 sekundy, tj. 0,3 sekundy szybciej niż zwykły RS.

źródło: autocar.co.uk

 

Zobacz także:
REKLAMA