Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Radiowóz przyszłości?

Carbon Motors E7 Carbon Motors E7

Auto oparte jest na specjalnie zbudowanej dla niego ramie. Do napędu E7 wykorzystywany jest 300-konny silnik wysokoprężny, potrafiący przyspieszyć je do 100 km/h w czasie 6,5 sekundy i zapewniający prędkość maksymalną 248 km/h.

Trwałość jednostki napędowej obliczona została na 250 tysięcy mil. W porównaniu do współczesnych amerykańskich pojazdów policyjnych, napędzanych wielkimi i paliwożernymi silnikami benzynowymi, E7 jest zdecydowanie bardziej ekonomiczne.

Carbon Motors opracowało E7 od podstaw jako auto policyjne, a nie stworzyło je na bazie istniejącego, cywilnego samochodu. Dlatego też wnętrze posiada całe niezbędne wyposażenie policyjne, jak rozbudowany komputer, kamery rozpoznające tablice rejestracyjne, czujniki obecności broni chemicznej, uchwyty na broń, czy nawet... chłodzone miejsca na kubki.

Oczywiście, nadwozie E7 wykonane jest z mocnych, odpornych na ostrzał materiałów, ponieważ w Stanach Zjednoczonych ponad 50% policjantów zostaje rannych właśnie w swoich radiowozach.

Cena gotowego E7 ma być taka sama, jak stosowanych obecnie, zwykłych samochodów policyjnych, przystosowanych do pełnienia służby.

A Polska policja niedawno zakupiła... Kie i Nissany!

Źródło: jalopnik

 

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  na MT już go ktoś nam prezentował brzydki, a policja to czy Poldkiem czy takim owym czymś i tak nie będzie potrafiła jeździć
  Skyline_mts, 2009-04-24 00:17:00
 • avatar
  zgłoś
  'Matuu' napisał(-a):W Polsce na pewno takich nie zobaczymy Jak takie będą już ze starości wysyłać na złom, to u nas nadal będą jeździć KIjAnkami . Tak jak jest z Poldkami - Polonezy skończyli robić już dawno, a Policja nadal nimi jeździ - chyba je w archiwum pochowali na zapas i teraz wyciągnęli
  ~Manx, 2009-04-23 23:16:08
 • avatar
  zgłoś
  W Polsce na pewno takich nie zobaczymy
  Matuu, 2009-04-23 16:02:53
 • avatar
  zgłoś
  Nazywa się Carbon Motors E7 i jest wizją policyjnego samochodu przyszłości. Termin wejścia do służby planowany jest na rok 2012.
  auto motor i sport, 2009-04-23 10:29:34
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij