REKLAMA

Radiowóz przyszłości?

Carbon Motors E7
Carbon Motors E7

Auto oparte jest na specjalnie zbudowanej dla niego ramie. Do napędu E7 wykorzystywany jest 300-konny silnik wysokoprężny, potrafiący przyspieszyć je do 100 km/h w czasie 6,5 sekundy i zapewniający prędkość maksymalną 248 km/h.

Trwałość jednostki napędowej obliczona została na 250 tysięcy mil. W porównaniu do współczesnych amerykańskich pojazdów policyjnych, napędzanych wielkimi i paliwożernymi silnikami benzynowymi, E7 jest zdecydowanie bardziej ekonomiczne.

Carbon Motors opracowało E7 od podstaw jako auto policyjne, a nie stworzyło je na bazie istniejącego, cywilnego samochodu. Dlatego też wnętrze posiada całe niezbędne wyposażenie policyjne, jak rozbudowany komputer, kamery rozpoznające tablice rejestracyjne, czujniki obecności broni chemicznej, uchwyty na broń, czy nawet... chłodzone miejsca na kubki.

Oczywiście, nadwozie E7 wykonane jest z mocnych, odpornych na ostrzał materiałów, ponieważ w Stanach Zjednoczonych ponad 50% policjantów zostaje rannych właśnie w swoich radiowozach.

Cena gotowego E7 ma być taka sama, jak stosowanych obecnie, zwykłych samochodów policyjnych, przystosowanych do pełnienia służby.

A Polska policja niedawno zakupiła... Kie i Nissany!

Źródło: jalopnik

 

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 (4)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA