Rafael Nadal będzie jeździł Kią Stinger

Rafael Nadal , jeden z najlepszych tenisistów świata, będzie jeździł Kią Stinger. Kluczyki wręczył mu sam prezes Kia Motors.

Kia Stinger i Rafael Nadal
Kia Stinger i Rafael Nadal

Jeden z najpopularniejszych sportowców w skali światowej, słynny tenisista Rafael Nadal, odebrał kluczyki do najnowszego modelu koreańskiego producenta - Kii Stinger. Przekazanie auta globalnemu ambasadorowi marki Kia i aktualnemu liderowi rankingu ATP World Tour nastąpiło na Majorce, w domu rodzinnym Nadala.

REKLAMA

Uważany za jednego z najwybitniejszych zawodników w historii tenisa, Rafael Nadal będzie jeździł Stingerem GT z napędem na cztery koła, pod maską którego znajdzie się podwójnie doładowany silnik V6 o mocy 370 KM. Stinger GT przyspiesza od 0 do 100 km/h  w 4,9 s.

REKLAMA

REKLAMA

Kia Stinger i Rafael Nadal
Kia Stinger i Rafael Nadal

Kluczyki do Stingera wręczyli tenisiście prezes Kia Motors, Iberia Yangseop Gihl (do stycznia 2017 był prezesem Kia Motors Polska), dyrektor zarządzający Emilio Herrera i dyrektor ds. marketingu i komunikacji, Ricardo de Diego.

- Rafael Nadal jest najlepszym ambasadorem, jakiego marka Kia mogła sobie wymarzyć. Przekazanie Nadalowi kluczyków do najbardziej zaskakującego i budzącego ogromne emocje Stingera jest więc dla mnie zaszczytem - powiedział podczas uroczystości Emilio Herrera.

REKLAMA

Kia Stinger i Rafael Nadal
Kia Stinger i Rafael Nadal

Rafael Nadal gra w tenisa od trzeciego roku życia i od początku trenuje go wuj Toni Nadal. W wieku 8 lat Nadal wygrał turniej tenisowy dzieci do lat 12. W kolejnych latach, trenując jednocześnie piłkę nożną, wygrał wiele turniejów tenisowych w Hiszpanii i za granicą.

Jako 15-latek pokonał byłego mistrza Wimbledonu Pata Casha w pokazowym meczu rozegranym na nawierzchni ceglanej i po tym spotkaniu Nadal postanowił wejść do świata profesjonalnego tenisa. Pierwsze 10 tytułów mistrzowskich zdobył przed ukończeniem 20 lat, co stało się rekordem w erze "Open".

REKLAMA

REKLAMA

Kia Stinger i Rafael Nadal
Kia Stinger i Rafael Nadal

Partnerstwo Kia z Rafaelem Nadalem sięga roku 2004, kiedy to stał się on twarzą firmy w kampaniach marketingowych w hiszpańskiej telewizji i prasie. Dwa lata później, w roku 2006, został globalnym ambasadorem marki Kia.

31-letni Rafael Nadal jest dziś aktualnym liderem rankingu ATP World Tour i jednym z najwybitniejszych zawodników w historii tenisa. Na swoim koncie ma 16 tytułów Wielkiego Szlema, dwa medale olimpijskie, cztery zwycięstwa w turniejach Davis Cup i 75 tytułów ATP. Wygrywając w tym roku już pond 60 meczów wciąż umacnia swoją pozycję na szczycie rankingu ATP (Association of Tennis Professionals - Stowarzyszenie Tenisistów Profesjonalnych).

REKLAMA