[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Rajd Argentyny: WRC dla Toyoty, WRC2 dla Skody

Estoński kierowca Ott Tänak z zespołu TOYOTA GAZOO Racing wygrał w Rajdzie Argentyny, startując za kierownicą Toyoty Yaris WRC. Z kolei urzędujący mistrz WRC 2 Pontus Tidemand, jadący Skodą Fabią R5, był najlepszy w klasyfikacji WRC2.

Toyota Yaris Gazoo Racing w Rajdzie Argentyny Toyota Yaris Gazoo Racing w Rajdzie Argentyny

Ott Tänak i jego pilot Martin Järveoja wysunęli się na czoło już na początku pierwszego dnia rajdu, zwyciężając w piątek i w sobotę na 10 odcinkach, a następnie wygrywając w niedzielę na szczególnie trudnych odcinkach z przewagą 33,7 sekundy przed najlepszym z konkurentów.

Esapekka Lappi ukończył swój pierwszy Rajd Argentyny na ósmym miejscu. Na weekendowych odcinkach kilkakrotnie musiał zmieniać przebite koła – uszkodzenie opony na pierwszym odcinku w niedzielę kosztowało go spadek o dwa miejsca w tabeli wyników. Mimo to na trasie rajdu należącego do najtrudniejszych w mistrzostwach utrzymywał znakomite tempo.

Jari-Matti Latvala był zmuszony wycofać się z imprezy po piątkowej awarii spowodowanej przez uderzenie w głaz, jednak wcześniej zdążył zademonstrować imponujące osiągi Yarisa WRC.

Zarówno Tänak, jak i zespół Toyoty utrzymali trzecie miejsca odpowiednio w zestawieniach kierowców i producentów, zmniejszywszy dystans do liderów.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Yaris Gazoo Racing w Rajdzie Argentyny Toyota Yaris Gazoo Racing w Rajdzie Argentyny

Tidemand wygrywa i obejmuje prowadzenie w klasyfikacji WRC 2

Urzędujący mistrzowie WRC 2 Pontus Tidemand i Jonas Andersson powtórzyli swój zeszłoroczny wyczyn w Rajdzie Argentyny, w piątej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata WRC.

Zwycięska para objęła tym samym prowadzenie w klasyfikacji WRC 2, odbierając je koledze z zespołu Skoda Motorsport, Janowi Kopecký’emu, który w Argentynie nie startował.

W zakończonym w minioną niedzielę rajdzie, aż do ostatniego dnia prowadziły obie załogi Skody, Szwedzi Tidemand/Jonas Andersson oraz Finowie Rovanperä/Halttunen. Siedemnastoletni Rovanperä popełnił jednak błąd i opuścił trasę niedaleko mety przedostatniego odcinka.

Na argentyńskich odcinkach specjalnych rywalizowało także juniorskie duo ŠKODY, Norwegowie Ole Christian Veiby oraz Stig Rune Skjaermœn. Dzięki swojej walecznej postawie dojechali do mety na drugiej pozycji w klasie RC 2, rozgrywanej w ramach kategorii WRC 2.

Skoda kontynuuje swoją dominację w WRC 2, z pięciu rozegranych w tym sezonie rund mistrzostw, model Fabia R5 wygrał cztery.

REKLAMA

Toyota Yaris Gazoo Racing w Rajdzie Argentyny Toyota Yaris Gazoo Racing w Rajdzie Argentyny

FIA WRC 2018 – Rajd Argentyny – klasyfikacja

 1. Ott Tänak/Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC) 3h43m28.9s
 2. Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC) +37.7s
 3. Dani Sordo/Carlos Del Barrio (Hyundai i20 Coupe WRC) +1m15.7s
 4. Sebastien Ogier/Julien Ingrassia (Ford Fiesta WRC) +1m58.6s
 5. Andreas Mikkelsen/Anders Jaeger (Hyundai i20 Coupe WRC) +2m02.6s
 6. Elfyn Evans/Daniel Barritt (Ford Fiesta WRC) +3m06.3s
 7. Kris Meeke/Paul Nagle (Citroen C3 WRC) +3m25.7s
 8. Esapekka Lappi/Janne Ferm (Toyota Yaris WRC) +4m32.6s
 9. Teemu Suninen/Mikko Markkula (Ford Fiesta WRC) +5m38.6s
 10. Pontus Tidemand/Jonas Andersson (Skoda Fabia R5) +12m15.8s

Klasyfikacja punktowa WRC 2 po 5 z 13 rund:

 1. Tidemand    (SWE)    Skoda    68 punktów
 2. Kopecký    (CZR)    Skoda   50 punktów
 3. Greensmith (GBR)    Ford    36 punktów
 4. Heller    (CHL)    Ford    30 punktów
 5. Katsuta    (JPN)    Ford    29 punktów

Następny w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata jest Rajd Portugalii rozgrywany w dniach 17-20 maja w Matosinhos.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 36 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij