Rajd Chin odwołany!

Za niecały miesiąc miała się odbyć runda WRC w Chinach. Jednak impreza wypada z tegorocznego kalendarza, a wszystkiemu jest winna klęska żywiołowa, która nawiedziła okolice Pekinu.

Według kalendarza Rajd Chin miał się odbyć w dniach od 9 do 11 września. Jednak opady deszczu, które wywołały lokalne powodzenie poważnie uszkodziły asfalt na trasach, gdzie miały się odbywać zawody. Formalny wniosek o wycofanie imprezy z kalendarza Mistrzostw Świata przesłała do FIA Chińska Federacja Samochodowa (CAMF) wraz z firmą Le Sport – organizatorem rajdu.

Przedstawiciele FIA podają, że przyczyną odwołania rajdu są „nieodwracalne” uszkodzenia nawierzchni. Po raz pierwszy rajd tej rangi miał się odbyć w Państwie Środka. Tegoroczny kalendarz WRC zostanie skrócony z 14 do 13 imprez mistrzowskich.

Na szczęście kolejna runda Rajdowych Mistrzostw Świata WRC, czyli Rajd Niemiec, wystartuje już 19 sierpnia. Na kierowców i pilotów czeka 18 odcinków specjalnych o łącznej długości 306,80 km. Po tej imprezie kolejną rundą będzie Rajd Francji (30 września – 2 października).

REKLAMA