REKLAMA

Rajd Dakar 2019 – 4. miejsce Przygońskiego (galeria)

Rajd Dakar 2019, czyli zeszłoroczna edycja zmagań na bezdrożach Ameryki Południowej, stała pod znakiem życiowego sukcesu Kuby Przygońskiego z Orlen Team.

Rajd Dakar 2019 Kuba Przygoński Orlen Team Materiały prasowe
Rajd Dakar 2019 - Kuba Przygoński w czasie przygotowań do rywalizacji

Rajd Dakar 2019 był 41. edycją tego najsłynniejszego i najtrudniejszego na świecie rajdu terenowego. Po raz 11. i zarazem ostatni odbywał się on na bezdrożach Ameryki Południowej, a cała trasa została zorganizowana na terenie Peru. Lima była miejscem startu oraz mety zawodów. W rywalizacji udział wzięło w sumie 137 motocykli, 26 quadów, 97 samochodów terenowych, 41 ciężarówek i 33 pojazdy typu UTV. W sumie na liście znalazły się 334 pojazdy i 541 zawodników z 61 państw.

REKLAMA

My najmocniej kciuki trzymaliśmy za Polaków, a przede wszystkim za Kubę Przygońskiego z Orlen Teamu, który rok wcześniej zanotował swój życiowy wynik, zajmując piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar 2018. Przygoński nie zawiódł. Wraz z pilotem Tomem Colsoulem, za kierownicą niezawodnego Mini All4 Racing od X-raid, na mecie tego morderczego rajdu zameldował się na kapitalnym czwartym miejscu.

Kuba znalazł się tuż za takimi wielkimi nazwiskami, jak Nasser Al-Attiyah, który w 2019 roku zwyciężył, Nanim Romą, który był drugi oraz Sebastienem Loebem, dziewięciokrotnym rajdowym mistrzem świata WRC, który w Dakarze 2019 był trzeci. Z kolei za Przygońskim uplasowali się m.in. Cyril Despres oraz Martin Prokop, który w tym roku dołączył do ekipy Orlen Team, wzmacniając ją jeszcze bardziej.

Zobaczcie galerię niesamowitych zdjęć z Rajdu Dakar 2019, bo już za chwilę przed nami Rajd Dakar 2020, tym razem po raz pierwszy w Arabii Saudyjskiej.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA