REKLAMA

Rajd Dakar 2021 – prolog: dobry start Przygońskiego

Rajd Dakar 2021 wystartował. W sobotę 2 stycznia 2021 roku rywalizacja zaczęła się od 11-kilometrowego prologu, rozegranego wokół miejscowości Dżudda. Świetny wynik zanotował Kuba Przygoński.

Kuba Przygoński i dakarowa Toyota Hilux fot. ORLEN Team
Kuba Przygoński i dakarowa Toyota Hilux

Rajd Dakar 2021 oficjalnie wystartuje w niedzielę 3 stycznia, ale już dziś zawodnicy wyruszyli na trasę prologu. Liczący 11 kilometrów odcinek, rozegrany wokół miejscowości Dżudda, gdzie zlokalizowany jest start i meta Dakaru 2021, służy ustaleniu kolejności startowej do pierwszego etapu. Jak wypadli zawodnicy ORLEN Team?

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

W klasyfikacji samochodów świetny wynik zanotował Kuba Przygoński, który tracąc zaledwie 12 sekund do zwycięzcy, zajął czwarte miejsce. Pierwszy był Nasser Al-Attiyah, drugi Brian Baragwanath, notujący identyczny czas, a trzeci, ze stratą 8 sekund do lidera, Yazeed Al-Rahji. Martin Prokop, drugi z zawodników ORLEN Team, przyjechał na metę prologu z 11. czasem i stratą zaledwie 17 sekund. Tyle samo stracił zresztą do lidera Sebastien Loeb – 9-krotny mistrz świata WRC.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Pozostali zawodnicy ORLEN Team to jadący na quadzie Kamil Wiśniewski, który przyjechał na metę prologu z trzecim czasem w swojej kategorii oraz dwaj motocykliści – Maciej Giemza z 12. czasem i Adam Tomiczek – 23. na mecie.

Jutro początek prawdziwej rywalizacji. Pierwszy etap Dżudda – Bisha liczy 622 km, w tym 277 km to rywalizacja na odcinku specjalnym.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA