[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Rajd Dakar: Sainz i Peugeot na czele, Przygoński piąty

W tegorocznej edycji legendarnego Rajdu Dakar zwyciężył Carlos Sainz w Peugeocie 3008DKR Maxi. Wysokie, piąte miejsce, zajął Kuba Przygoński w Mini.

Rajd Dakar 2018 Rajd Dakar 2018

Po 8793 kilometrach wydm, wąskich, górskich dróg, tras wytyczonych przez zarośnięte i skaliste bezdroża oraz najróżniejszych pułapek na terytorium Peru, Boliwii i Argentyny, załoga Carlos Sainz i Lucas Cruz za kierownicą PEUGEOT 3008DKR Maxi odniosła zwycięstwo w 40. edycji Rajdu Dakar. To trzeci z rzędu triumf Teamu PEUGEOT Total w najcięższym rajdzie terenowym świata.

Trasa jubileuszowej, 40. Edycji Rajdu Dakar, okazała się szczególnie ciężka dla uczestniczących w niej maszyn. W tym bezlitosnym, rozegranym na dystansie prawie 9000 km teście odporności i wytrzymałości, PEUGEOT 3008DKR Maxi spisał się najlepiej. Samochód ten nie tylko wygrał 7 z 13 odcinków specjalnych, lecz także dostarczył dowodów ogromnej niezawodności, jako że powody wycofania się z rajdu PEUGEOT 3008DKR Maxi z numerem startowym 306 nie były techniczne.

REKLAMA

REKLAMA

Rajd Dakar 2018 Rajd Dakar 2018

Drugie i trzecie miejsce zajęły z kolei załogi prowadzące nowe Toyoty Hilux. Japońskiego producenta reprezentował zespół TOYOTA GAZOO Racing South Africa, który przygotował do startu trzy wyczynowe Hiluxy, opracowane na bazie najnowszej generacji tego modelu.

Samochody poprowadzili Nasser al-Attiyah z pilotem Mathieu Baumelem, którzy zajęli drugie miejsce, Giniel de Villiers i Dirk von Zitzewitz, którzy dotarli na metę jako trzeci, oraz Bernhard Ten Brinke, który wycofał się z rywalizacji na 13. etapie.

REKLAMA

Rajd Dakar 2018 Rajd Dakar 2018

Z kolei Polak, Kuba Przygoński, osiągnął metę rajdu w Cordobie jako piąty kierowca, poprawiając o dwie pozycje swój ubiegłoroczny wynik i uzyskując najwyższą lokatę w swoich dziewięciu startach w Dakarze. Jego dotychczasowym najlepszym wynikiem było 6. miejsce w 2014 r. w kategorii motocykli.

Kuba Przygoński wyrównał tym samym drugi najlepszy wynik Krzysztofa Hołowczyca, który w 2009 i w 2011 roku był piąty w klasyfikacji generalnej. Z kolei w 2015 roku "Hołek" stanął na podium, zajmując trzecią pozycję. Być może w przyszłym roku obaj polscy kierowcy zmierzą się w bezpośredniej rywalizacji, ponieważ Hołowczyc pracuje nad budżetem pozwalającym na start w przyszłorocznym Dakarze.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij