Rajd Dakar: udany debiut Martina Kaczmarskiego

Drugi dzień zmagań zawodników Lotto Team podczas rajdu Dakar za nami. Krzysztof Hołowczyc, po przygodach na trasie, ukończył odcinek jako 11., tracąc do lidera 37 min 8s.

Debiutujący na Dakarze Martin Kaczmarski ukończył odcinek specjalny na 18 pozycji ze stratą 51 min 28s. W klasyfikacji generalnej po dwóch odcinkach zajmuje aktualnie 16 miejsce i jest trzecim Polakiem, co oznacza bardzo dobry początek!

W drugim dniu Dakaru 2014 zawodnicy mieli do przejechania 798 kilometrów z San Luis do San Rafael w Argentynie. Znajdujący się na tej trasie ponad czterysta kilometrowy odcinek specjalny uchodzi za jeden z najszybszych, jednocześnie jeden z najbardziej zaskakujących podczas tegorocznego Dakaru. Najszybciej z Polaków, na 11 miejscu, pokonali ten etap Marek Dąbrowski i Jacek Czachor, tracąc do lidera Stephane Peterhansela 31m48s. Krzysztof Hołowczyc ukończył odcinek specjalny na 13 pozycji tracąc do lidera 37m08s.

–  To był długi i trudny odcinek, ale jestem bardzo zadowolony ze swojego tempa – mówi Martin Kaczmarski, kierowca Lotto Team, uczestnik programu „mistrz-uczeń”. – Cieszę się, że udało mi się pomóc na trasie Adamowi Małyszowi, który zakopał się 40 km przed końcem odcinka – dodaje Kaczmarski. – Dakar się rozkręca, a my razem z nim. Dzisiejszy dzień zaliczam do udanych.

Po dwóch odcinkach specjalnych liderem jest Peterhansel. Krzysztof Hołowczyc, po dzisiejszych przygodach na trasie, traci do lidera 37 min 8 s. i zajmuje 9. miejsce. Na 10. pozycji Marek Dąbrowski, ze stratą do najlepszego wyniku 38 min 8s. Trzecim Polakiem jest Martin Kaczmarski, na 16 miejscu, tracąc 59m30s.

amis

REKLAMA