[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Rajd Finlandii dla Otta Tanaka i Toyoty

Zespół Toyota Gazoo Racing WRT wygrał Rajd Finlandii. Najwyższe podium w świetnym stylu wywalczył Ott Tänak, który uzyskał najlepszy czas w 12 OS-ach, w tym także w Power Stage. Jari-Matti Latvala zdobył trzecie miejsce, zapewniając Toyocie podwójne podium.

Rajd Finlandii 2018 - podium Rajd Finlandii 2018 - podium

Ott Tänak prowadził we wszystkich czterech etapach. Ostatni dzień rajdu rozpoczął z przewagą 39 sekund nad rywalami. Power Stage – finałowy odcinek Ruuhimäki był jego dwunastym wygranym OS-em i przyniósł mu dodatkowe pięć punktów. Estoński kierowca zakończył rajd z przewagą 32,7 s nad zawodnikiem na drugim miejscu podium.

Jari-Matti Latvala i Esapekka Lappi wygrali po trzy odcinki specjalne, zwiększając wynik Toyoty do 18 spośród 23 OS-ów fińskiej rundy WRC. Latvala dojechał na metę zaledwie 2,8 s za rywalem, który zajął drugie miejsce. Lappi zakończył sobotni etap na czwartym miejscu, jednak podczas pierwszego niedzielnego odcinka uległ wypadkowi, który zmusił go do rezygnacji z dalszej rywalizacji.

REKLAMA

REKLAMA

W klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Świata Ott Tänak zajmuje obecnie trzecie, Esapekka Lappi czwarte, zaś Jari-Matti Latvala siódme miejsce. Toyota Gazoo Racing znajduje się w tabeli na trzecim miejscu, tracąc zaledwie 1 punkt do rywala i 27 punktów do lidera.

- To był doskonały weekend. Wszystko poszło tak, jak planowałem. W piątek włożyliśmy dużo pracy, aby wywalczyć sobie pozycję lidera, zaś w następnych dniach skupiliśmy się na zwiększaniu naszej przewagi. Otrzymaliśmy od zespołu ogromne wsparcie i świetne przygotowanie. Kiedy cały zespół jest zgrany, osiąganie tak dobrych wyników jest możliwe. Wygrana w Finlandii to coś wyjątkowego, tym bardziej że ja i cały zespół uważamy go za nasz macierzysty rajd. Taki sukces przy wsparciu naszych fanów jest niesamowity – skomentował Ott Tänak.

Kolejna, dziewiąta runda w kalendarzu WRC to Rajd Niemiec, który odbędzie się od 16 do 19 sierpnia.

REKLAMA

Wyniki Rajdu Finlandii:

 1. Ott Tänak / Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC) 2h35m18,1s
 2. Mads Ostberg / Torstein Eriksen (Citroen C3 WRC) +32,7s
 3. Jari-Matti Latvala / Miikka Anttila (Toyota Yaris WRC) +35,5s
 4. Hayden Paddon / Seb Marshall (Hyundai i20 Coupe WRC) +1m35,6s
 5. Sebastien Ogier / Julien Ingrassia (Ford Fiesta WRC) +2m15,0s
 6. Teemu Suninen / Mikko Markkula (Ford Fiesta WRC) +2m19,2s
 7. Elfyn Evans / Daniel Barritt (Ford Fiesta WRC) +2m29,5s
 8. Craig Breen / Scott Martin (Citroen C3 WRC) +3m08,4s
 9. Thierry Neuville / Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC) +3m51,8s
 10. Andreas Mikkelsen / Anders Jaeger (Hyundai i20 Coupe WRC) +8m37,4s

Wyniki producentów w klasyfikacji generalnej FIA World Rally Championship 2018 po 8 rundach:

 1. Hyundai Motorsport 228
 2. M-Sport World Rally Team 202
 3. Toyota Gazoo Racing WRT 201
 4. Citroen Total Abu Dhabi World Rally Team 153

zobacz galerię

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij