[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

REKLAMA

PODZIEL SIĘ



OCEŃ
3.0

Rajd Finlandii dla Otta Tanaka i Toyoty

Zespół Toyota Gazoo Racing WRT wygrał Rajd Finlandii. Najwyższe podium w świetnym stylu wywalczył Ott Tänak, który uzyskał najlepszy czas w 12 OS-ach, w tym także w Power Stage. Jari-Matti Latvala zdobył trzecie miejsce, zapewniając Toyocie podwójne podium.

Rajd Finlandii 2018 - podium Rajd Finlandii 2018 - podium

Ott Tänak prowadził we wszystkich czterech etapach. Ostatni dzień rajdu rozpoczął z przewagą 39 sekund nad rywalami. Power Stage – finałowy odcinek Ruuhimäki był jego dwunastym wygranym OS-em i przyniósł mu dodatkowe pięć punktów. Estoński kierowca zakończył rajd z przewagą 32,7 s nad zawodnikiem na drugim miejscu podium.

Jari-Matti Latvala i Esapekka Lappi wygrali po trzy odcinki specjalne, zwiększając wynik Toyoty do 18 spośród 23 OS-ów fińskiej rundy WRC. Latvala dojechał na metę zaledwie 2,8 s za rywalem, który zajął drugie miejsce. Lappi zakończył sobotni etap na czwartym miejscu, jednak podczas pierwszego niedzielnego odcinka uległ wypadkowi, który zmusił go do rezygnacji z dalszej rywalizacji.

REKLAMA

W klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Świata Ott Tänak zajmuje obecnie trzecie, Esapekka Lappi czwarte, zaś Jari-Matti Latvala siódme miejsce. Toyota Gazoo Racing znajduje się w tabeli na trzecim miejscu, tracąc zaledwie 1 punkt do rywala i 27 punktów do lidera.

- To był doskonały weekend. Wszystko poszło tak, jak planowałem. W piątek włożyliśmy dużo pracy, aby wywalczyć sobie pozycję lidera, zaś w następnych dniach skupiliśmy się na zwiększaniu naszej przewagi. Otrzymaliśmy od zespołu ogromne wsparcie i świetne przygotowanie. Kiedy cały zespół jest zgrany, osiąganie tak dobrych wyników jest możliwe. Wygrana w Finlandii to coś wyjątkowego, tym bardziej że ja i cały zespół uważamy go za nasz macierzysty rajd. Taki sukces przy wsparciu naszych fanów jest niesamowity – skomentował Ott Tänak.

Kolejna, dziewiąta runda w kalendarzu WRC to Rajd Niemiec, który odbędzie się od 16 do 19 sierpnia.

Wyniki Rajdu Finlandii:

 1. Ott Tänak / Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC) 2h35m18,1s
 2. Mads Ostberg / Torstein Eriksen (Citroen C3 WRC) +32,7s
 3. Jari-Matti Latvala / Miikka Anttila (Toyota Yaris WRC) +35,5s
 4. Hayden Paddon / Seb Marshall (Hyundai i20 Coupe WRC) +1m35,6s
 5. Sebastien Ogier / Julien Ingrassia (Ford Fiesta WRC) +2m15,0s
 6. Teemu Suninen / Mikko Markkula (Ford Fiesta WRC) +2m19,2s
 7. Elfyn Evans / Daniel Barritt (Ford Fiesta WRC) +2m29,5s
 8. Craig Breen / Scott Martin (Citroen C3 WRC) +3m08,4s
 9. Thierry Neuville / Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC) +3m51,8s
 10. Andreas Mikkelsen / Anders Jaeger (Hyundai i20 Coupe WRC) +8m37,4s

Wyniki producentów w klasyfikacji generalnej FIA World Rally Championship 2018 po 8 rundach:

 1. Hyundai Motorsport 228
 2. M-Sport World Rally Team 202
 3. Toyota Gazoo Racing WRT 201
 4. Citroen Total Abu Dhabi World Rally Team 153

zobacz galerię

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij