REKLAMA

Rajd Kataru: Przygoński na podium

Kuba Przygoński i Timo Gottschalk zajęli 3. miejsce w pierwszej rundzie Pucharu Świata FIA 
w rajdach terenowych.

Kuba Przygoński w Rajdzie Kataru 2020 Materiały prasowe
Kuba Przygoński w Rajdzie Kataru 2020

Mocnym akcentem zakończyła otwierający sezon Rajd Kataru załoga Orlen Teamu Kuba Przygoński i Timo Gottschalk. Na ostatnim odcinku specjalnym rajdu Kataru załoga ORLEN Team uplasowała się tuż za zwycięzcą zawodów Nasserem Al-Attiyahem, w klasyfikacji generalnej rajdu zajmując miejsce na podium.

Przygoński i Gottschalk - mocny start sezonu

Przygoński i Gottschalk rozpoczęli zmagania w Katarze od trzeciego miejsca na pierwszym odcinku specjalnym. Drugi dzień rywalizacji okazał się pechowy dla załogi ORLEN Team, która straciła sporo czasu w związku z uszkodzeniem wahacza.

Na trzech kolejnych oesach Przygoński i Gottschalk utrzymywali jednak szybkie tempo i każdy z nich kończyli na drugiej pozycji. Zespół podczas zawodów w Katarze testował nowy samochód – Toyotę Hilux, przygotowaną przez specjalistów z Overdrive.

– Bardzo się cieszymy z pierwszego podium w nowym samochodzie. Nasza Toyota dobrze się prowadzi. Trochę inaczej działa w niej zawieszenie, ale udało nam się zgrać i jesteśmy z tego zadowoleni. W porównaniu do naszego starego samochodu inny jest też silnik – wolnossący V8, który charakteryzuje się trochę innym zakresem, jest bardziej elastyczny, a to ma wpływ na jazdę – powiedział Kuba Przygoński.

Zobacz także: wszystko o serii DTM, w której startuje Kubica

REKLAMA

REKLAMA

Kuba Przygoński w Rajdzie Kataru 2020 Materiały prasowe
Kuba Przygoński w Rajdzie Kataru 2020

Podczas ostatniego odcinka specjalnego zawodnicy przejechali 255 km. Załoga ORLEN Team osiągnęła na nim czas gorszy o zaledwie 24 sekundy od Katarczyka Nassera Al-Attiyaha.

– Ostatni odcinek był bardzo zwariowany. Na trasie znajdowało się mnóstwo kamieni, co było bardzo trudne dla opon, które pięć kilometrów przed metą po prostu się rozpadły. Kończyliśmy na dwóch przebitych oponach z tyłu, a później zauważyliśmy, że Nasser był w podobnej sytuacji, więc wszyscy mieliśmy tak samo – podsumował Przygoński.

Al-Attiyah triumfował w rajdzie Kataru po raz siódmy. Drugie miejsce zajął Saudyjczyk Yazeed Al-Rajhi, który wyprzedził Przygońskiego i Gottschalka o 29:43 min.

Zawody w Katarze zainaugurowały zmagania w Pucharze Świata FIA w rajdach terenowych. Kolejna runda cyklu, Abu Dhabi Desert Challenge odbędzie się w dniach 20-26 marca.

TOP 10 klasyfikacji końcowej rajdu Kataru:

  1. AL-ATTIYAH/BAUMEL Toyota HiLux - 11:48:56
  2. ALRAJHI/ORR Toyota Hilux - strata 1:31:40
  3. PRZYGOŃSKI/GOTTSCHALK Toyota Hilux - strata 2:01:23
  4. AL-KUWARI/LUCCHESE CANAM MAVERICK X3 - strata 3:36:13
  5. ALSAIF/OBAID CANAM X3 2019 - strata 3:47:10
  6. AL MOHANNADI/DELAUNAY POLARIS RZR 1000 TURBO - strata 3:50:34
  7. KOOLEN/BRUYNKENS OT3 OVERDRIVE - strata 3:59:06
  8. WOROBIEW/SZUBIN OT3 OVERDRIVE - strata 4:17:18
  9. SZALAY/BUNKOZCI OPEL GRANDLAND X - strata 4:41:37
  10. SZMOTIEW/RUDNICKIJ CANAM MAVERICK - strata 6:30:56

Zobacz także: gorące premiery Genewy 2020 - zapowiedź

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA