Rajd Kauno Ruduo 2013: Tytuł dla Kajta to tylko formalność?

Śmieje się, że przerzucił tonę ciężarów, bo ponad 40 kilometrów po szutrach przejechał bez wspomagania. Kajetan Kajetanowicz, zwycięzca 5. rundy RSMP pewnie zmierza po czwarte z rzędu mistrzostwo.

Rajd Kauno Ruduo 2013

Rozegrany w miniony weekend na Litwie szutrowy Rajd Kauno Ruduo po raz pierwszy był rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Być może, gdyby nie problemy ze wspomaganiem układu kierowniczego, które w Subaru Imprezie R4 pojawiły się ostatniego dnia, Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran mieliby już na koncie czwarty z rzędu mistrzowski tytuł.

A tak, na ten szczęśliwy moment załodze Lotos Rally Team przyjdzie jeszcze poczekać do Rajdu Polski albo do Rajdu Dolnośląskiego. I choć, Kajetanowicz triumfuje w tym roku co rajd, to matematyczne szanse na laury w sezonie 2013 ma jeszcze Wojtek Chuchała.

Na Litwie Kajetan Kajetanowicz zaprezentował fenomenalną jazdę, w stawce RSMP wygrał większość odcinków specjalnych, ale w klasyfikacji generalnej tylko o 4,8 sekundy wyprzedził Wojtka Chuchałę – zwycięzcę klasyfikacji drugiego dnia. Ten z kolei o swoją pozycję zaciekle walczył z Maciejem Rzeźnikiem. Kierowca z Rzeszowa musiał zadowolić się jednak najniższym miejscem na podium, tracąc do Kajetanowicza 18,9 sekundy.

Kajetan Kajetanowicz

Na ostatniej pętli kierownica naszej rajdówki zamieniła się w atlas treningowy. Pierwszy raz coś takiego mi się zdarzyło. Nie spodziewałem się, że będzie to tak trudne i wyczerpujące. Odbijało nas na prawo i lewo. Siłą rąk i woli utrzymywałem auto na oesie, choć i tak dwa razy mieliśmy niespodziewaną wycieczkę poza drogę. Ryzykowałem - chciałem utrzymać prowadzenie w rajdzie, ale układ wspomagania zachowywał się zupełnie nieprzewidywalnie. Przejechaliśmy w ten sposób ponad 40 kilometrów po szutrowych, bardzo szybkich trasach. Czuję się, jakbym przerzucił tonę ciężarów. Warto było. Utrzymaliśmy prowadzenie i wygraliśmy piąty rajd z rzędu. Czuję niesamowitą satysfakcję i jestem po prostu szczęśliwy. To znacznie przybliża nas do celu, jakim jest zdobycie kolejnego tytułu Mistrzów Polski.

Rajd Kauno Ruduo – wyniki

1. Kajetanowicz/Baran           Subaru Impreza R4    1:34:25,6

2. Chuchała/Heller      Subaru Impreza R4    +4,8

3. Rzeźnik/Mazur       Peugeot 207 S2000    +18,9

4. Bębenek/Bębenek Subaru Impreza R4    +3:09,1

5. Chmielewski/Hundla         Citroen DS3 R3T       +8:44,1

6. Raczkowski/Gwiazda        Citroen DS3 R3T       +8:58,3

7. Gryc/Gerber           Suzuki Swift S1600   +9:23,6

8. Kornicki/Bosek      Citroen DS3 R3T       +9:36,9

9. Zawada/Derousseaux         Renault Clio R3         +10:05,2

10. Domżała/Zawada             Ford Fiesta R2           +11:38,5

Tekst: Iwona Petryla

amis

Zobacz również:
REKLAMA