[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
4.5

Rajd Monte Carlo - Ogier i Ford Fiesta WRC górą

Aktualny, pięciokrotny już, rajdowy mistrz świata Sebastien Ogier zwyciężył w Rajdzie Monte Carlo za kierownicą Forda Fiesty WRC.

Rajd Monte Carlo 2018 Rajd Monte Carlo 2018

Francuz Sebastien Ogier, jadący Fordem Fiestą WRC, zwyciężył w 86. Rajdzie Monte Carlo, rozgrywanym w miniony weekend. To wymarzony początek rajdowego sezonu dla pięciokrotnego mistrza świata, który w tym roku nie składa broni w walce o obronę tytułu.

Zwycięstwo w tegorocznej edycji Rajdu Monte Carlo to szósty triumf Francuza w tej imprezie i piąta wygrana w Monte Carlo z rzędu. Co ciekawe, Ogier jest o krok od wyrównania rekordu innego francuskiego mistrza - Sebastiena Loeba, który wygrywał w Monte Carlo siedmiokrotnie.

Sebastien Ogier w swoim stylu zdominował tegoroczny rajd. Prowadził bowiem już od czwartkowego późnego wieczora, gdy rozegrano dwa pierwsze odcinki. Najważniejszy jest jednak wynik końcowy, a ten nie mógł być lepszy dla Ogiera.

Ford Fiesta WRC w Rajdzie Monte Carlo 2018 Ford Fiesta WRC w Rajdzie Monte Carlo 2018

Pozostałe dwa miejsca na podium zajęli kierowcy zespołu Toyota Gazoo Racing. Jako drugi Rajd Monte Carlo ukończył Ott Tänak, zaś jako trzeci – Jari-Matti Latvala.

Ott Tänak, który zadebiutował w ten weekend w zespole Toyoty, wygrał cztery odcinki specjalne, skutecznie rywalizując z obrońcą tytułu. W trudnych warunkach na alpejskich trasach Tänak jechał ostrożnie, czym zapewnił sobie bardzo dobrą pozycję na starcie w nowy sezon.

Jari-Matti Latvala także przyjął taktykę spokojnej jazdy, co przyniosło mu trzecie miejsce na podium. Esapekka Lappi ukończył rajd jako siódmy po bardzo dobrej jeździe przez całą rundę i tylko niewielkim błędzie na ostatnim odcinku specjalnym.

Rajd Monte Carlo 2018 Rajd Monte Carlo 2018

Następny w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata jest Rajd Szwecji – jedyna runda WRC, która w całości odbywa się na śniegu i lodzie. Przyczepność w tych warunkach zapewniają metalowe bolce wbite w opony. W ubiegłym roku zwyciężył Jari-Matti Latvala za kierownicą Yarisa WRC 2017. Druga runda odbędzie się między 15 a 18 lutego.

FIA WRC 2018 - Rajd Monte Carlo - klasyfikacja generalna

  1. Sebastien Ogier/Julien Ingrassia (Ford Fiesta WRC) 4h18m55.5s
  2. Ott Tänak/Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC) +58.3s
  3. Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila (Toyota Yaris WRC) +1m52.0s
  4. Kris Meeke/Paul Nagle (Citroen C3 WRC). +4m43.1s
  5. Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC) +4m53.8s
  6. Elfyn Evans/Daniel Barritt (Ford Fiesta WRC) +4m54.8s
  7. Esapekka Lappi/Janne Ferm (Toyota Yaris WRC) +4m57.5s
  8. Bryan Bouffier/Xavier Panseri (Ford Fiesta WRC) +7m39.5s
  9. Craig Breen/Scott Martin (Citroen C3 WRC) +9m06.7s
  10. Jan Kopecky/Pavel Dresler (Skoda Fabia R5) +16m43.0s
Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 62 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij