REKLAMA

Rajd Monte Carlo - Ogier i Ford Fiesta WRC górą

Aktualny, pięciokrotny już, rajdowy mistrz świata Sebastien Ogier zwyciężył w Rajdzie Monte Carlo za kierownicą Forda Fiesty WRC.

Rajd Monte Carlo 2018
Rajd Monte Carlo 2018
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 59 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Francuz Sebastien Ogier, jadący Fordem Fiestą WRC, zwyciężył w 86. Rajdzie Monte Carlo, rozgrywanym w miniony weekend. To wymarzony początek rajdowego sezonu dla pięciokrotnego mistrza świata, który w tym roku nie składa broni w walce o obronę tytułu.

REKLAMA

Zwycięstwo w tegorocznej edycji Rajdu Monte Carlo to szósty triumf Francuza w tej imprezie i piąta wygrana w Monte Carlo z rzędu. Co ciekawe, Ogier jest o krok od wyrównania rekordu innego francuskiego mistrza - Sebastiena Loeba, który wygrywał w Monte Carlo siedmiokrotnie.

Sebastien Ogier w swoim stylu zdominował tegoroczny rajd. Prowadził bowiem już od czwartkowego późnego wieczora, gdy rozegrano dwa pierwsze odcinki. Najważniejszy jest jednak wynik końcowy, a ten nie mógł być lepszy dla Ogiera.

REKLAMA

REKLAMA

Ford Fiesta WRC w Rajdzie Monte Carlo 2018
Ford Fiesta WRC w Rajdzie Monte Carlo 2018

Pozostałe dwa miejsca na podium zajęli kierowcy zespołu Toyota Gazoo Racing. Jako drugi Rajd Monte Carlo ukończył Ott Tänak, zaś jako trzeci – Jari-Matti Latvala.

Ott Tänak, który zadebiutował w ten weekend w zespole Toyoty, wygrał cztery odcinki specjalne, skutecznie rywalizując z obrońcą tytułu. W trudnych warunkach na alpejskich trasach Tänak jechał ostrożnie, czym zapewnił sobie bardzo dobrą pozycję na starcie w nowy sezon.

Jari-Matti Latvala także przyjął taktykę spokojnej jazdy, co przyniosło mu trzecie miejsce na podium. Esapekka Lappi ukończył rajd jako siódmy po bardzo dobrej jeździe przez całą rundę i tylko niewielkim błędzie na ostatnim odcinku specjalnym.

REKLAMA

Rajd Monte Carlo 2018
Rajd Monte Carlo 2018

Następny w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata jest Rajd Szwecji – jedyna runda WRC, która w całości odbywa się na śniegu i lodzie. Przyczepność w tych warunkach zapewniają metalowe bolce wbite w opony. W ubiegłym roku zwyciężył Jari-Matti Latvala za kierownicą Yarisa WRC 2017. Druga runda odbędzie się między 15 a 18 lutego.

FIA WRC 2018 - Rajd Monte Carlo - klasyfikacja generalna

  1. Sebastien Ogier/Julien Ingrassia (Ford Fiesta WRC) 4h18m55.5s
  2. Ott Tänak/Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC) +58.3s
  3. Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila (Toyota Yaris WRC) +1m52.0s
  4. Kris Meeke/Paul Nagle (Citroen C3 WRC). +4m43.1s
  5. Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC) +4m53.8s
  6. Elfyn Evans/Daniel Barritt (Ford Fiesta WRC) +4m54.8s
  7. Esapekka Lappi/Janne Ferm (Toyota Yaris WRC) +4m57.5s
  8. Bryan Bouffier/Xavier Panseri (Ford Fiesta WRC) +7m39.5s
  9. Craig Breen/Scott Martin (Citroen C3 WRC) +9m06.7s
  10. Jan Kopecky/Pavel Dresler (Skoda Fabia R5) +16m43.0s
Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA