Rajd Polski 2009 – pierwsze szczegóły

Rajd Polski - Zbigniew Staniszewski
Zbigniew Staniszewski i Bartłomiej Boba na Mitsubishi Lancer Evo IX

Rywalizacja rozpocznie się od widowiskowego prologu w Mikołajkach w dniu 25 czerwca (czwartek) w godzinach wieczornych. Ostatnią jej odsłoną będzie superoes na torze w pobliżu bazy rajdu i parku serwisowego, który wystartuje w niedzielne popołudnie 28 czerwca. Trzydniową rywalizację podzielono na 18 odcinków specjalnych o łącznej długości 352 km. Trasa całego rajdu liczy 1040 km, co sprawia, że "Polski" jest jedną z najbardziej kompaktowych rund mistrzostw świata.

"Rajd Polski to największa w tym roku impreza sportowa w naszym kraju. W czerwcu Polska będzie, dzięki naszemu rajdowi na ustach kibiców na całym świecie" - mówi Andrzej Witkowski, prezes Polskiego Związku Motorowego (PZM).

"Przygotowanie kolejnej edycji rajdu rozpoczyna się natychmiast po zakończeniu poprzedniej. Takie są wymogi organizacyjne wielkiego wydarzenia sportowego, które gromadzi dziesiątki tysięcy kibiców wokół odcinków specjalnych. Nie mam wątpliwości, że rywalizacja najlepszych kierowców świata będzie stała na bardzo wysokim poziomie i dostarczy wielu emocji. Mam nadzieję, że do walki o czołowe lokaty włączą się także nasi reprezentanci. Kibiców, nie tylko sportów samochodowych, już dziś zapraszam na 66. Rajd Polski." - dodał prezes PZM.

"Mamy bardzo ciekawe, szybkie, ale także techniczne odcinki specjalne, nieznane zawodnikom startującym w mistrzostwach świata. Ich wielki walor to również lokalizacja, bowiem przebiegają w jednym z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych regionów naszego kraju. Od pierwszej edycji Rajdu Polski rozgrywanego na Pojezierzu Warmińsko-Mazurskim zmieniamy trasę, dodając nowe fragmenty prób sportowych, a nawet całe oesy" - powiedział Tomasz Bartoś, dyrektor 66. Rajdu Polski.

"W najbardziej newralgicznych miejscach sukcesywnie utwardzamy nawierzchnię. Podobnie jest w tym roku. Wielkiego wsparcia w naszych działaniach udzielają nam miejscowe władze, korzystamy także z nieocenionej pomocy policji, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, PCK oraz WOPR. Rajd to wielkie przedsięwzięcie logistyczne i pracują przy nim najlepsi organizatorzy z automobilklubów i klubów całego kraju. Rajd Polski jest "polski" nie tylko z nazwy" - dodaje dyrektor 66. Rajdy Polski.

66. Rajd Polski będzie ósmą, spośród dwunastu, rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata.

Źródło: rajdpolski.pl

 

REKLAMA

Komentarze

 (5)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA