Rajd Polski – zwycięża Kajetan Kajetanowicz

Zwyciężając 67. Rajd Polski Kajetan Kajetanowicz z pilotem Jarosławem Baranem stali się liderami w klasyfikacji generalnej Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Drugiego dnia rajdu najszybsza była załoga Michał Sołowow/Maciej Baran (Ford Fiesta S2000) i zajęła drugie miejsce na podium. Duet Sołowiow/Baran zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw, ze stratą jednego punktu do prowadzących.

Trzecie miejsce zajął Tomasz Kuchar w Peugeocie 207 S2000. Ten wynik pozbawił go fotela lidera w całych mistrzostwach. Drugiego dnia z sukcesem walczył z jadącym również Peugeotem 207 S2000 Krzysztofem Hołowczycem oraz liderem Mistrzostw Europy, Lucą Rossettim w Fiacie Abarth Grande Punto S2000. Ostatecznie obie 207-ki okazały się tego dnia szybsze.

Rajdu nie ukończyli m.in. Bryan Bouffier (Peugeot 207 S2000) i Michał Kościuszko. (Skoda Fabia S2000). Na przedostatniej próbie zakończył swój występ także Leszek Kuzaj, który wywrócił swoją Fabię S2000 na dach.

W Citroën Racing Trophy wciąż nie ma mocnych na braci Michała i Grzegorza Bębenków, którzy o ponad pięć minut wyprzedzili drugich w klasyfikacji Jana Chmielewskiego i Roberta Hundlę i wygrali po raz trzeci z rzędu.

 

REKLAMA