Rajd Safari: Sobiesław Zasada po pierwszym oesie

Rajd Safari ruszył na dobre, a w nim dwie polskie załogi, w tym jedna z 91-letnim Sobiesławem Zasadą za kierownicą rajdowej Fiesty. Jak radzą sobie Polacy w tym piekielnie trudnym rajdzie?

Sobiesław Zasada w Rajdzie Safari fot. Grupa Sobiesław Zasada
Sobiesław Zasada w Rajdzie Safari
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 59 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Pierwszy dzień Rajdu Safari za nami. Dziś zawodnicy mieli do przejechania tylko jeden odcinek specjalny (Super Special Kasarani), liczący niespełna 5 km. Zgodnie z zapowiedziami, załoga Zasada/Borysławski jedzie ostrożnie i rozważnie, nie mierząc w wynik i zapoznając się z trudną i wymagającą trasą oraz możliwościami samochodu. Na mecie odcinka zameldowali się na 35. pozycji, ze stratą 1:49,7 do zwycięzcy, którym jest Sebastien Ogier. Polacy nie są jednak ostatni, bo za nimi w klasyfikacji generalnej znajdują się obecnie, w czasie pisania tego artykułu, trzy załogi, które notowały różnego rodzaju problemy.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Druga z polskich załóg, Daniel Chwist i Kamil Heller, na mecie dzisiejszego oesu zanotowali 15. czas w generalce i jednocześnie zajmując 4. miejsce w grupie RC2.

Jutro przed zawodnikami intensywny dzień, bowiem do przejechania jest sześć odcinków specjalnych, z czego dwukrotnie pokonywany będzie odcinek Kedong, liczący aż 32,68 km. Rywalizacja rozpocznie się o 7:09, a ostatni z piątkowych odcinków wystartuje o 14:55 polskiego czasu.

Obecnie w rajdzie prowadzi Sebastien Ogier przed Kalle Rovanperą i Elfynem Evansem, ale po tak krótkim odcinku różnice między nimi są minimalne. Jak wspomnieliśmy, prawdziwy rajd rozpoczyna się jutro. Już teraz trzymamy kciuki za polskie załogi, a szczególnie za Sobiesława Zasadę, dla którego udział w tym rajdzie ma dużą wartość sentymentalną. Więcej o tym przeczytacie tutaj.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA