REKLAMA

Rajdówka Top Gear w zestawie Lego

Lego wprowadziło do oferty nowy zdalnie sterowany samochód. Nie byle jaki, bo to napędzana na tył rajdowa maszyna w stylu Top Gear.

Auto rajdowe Lego Top Gear nr 42109 Materiały prasowe
Auto rajdowe Lego Top Gear nr 42109

Kto z nas nie chciałby poczuć emocji, jakie daje prowadzenie mocnego rajdowego samochodu z napędem na tylną oś. Teraz jest to poniekąd możliwe, ale wymaga mnóstwa wyobraźni. No i kilkuset złotych.

REKLAMA

Niezbędny jest też pierwiastek dziecięcej radości z życia, która pozwoli nie tylko postawić ten samochód na półce, ale przede wszystkim wykorzystać jego możliwości do niczym nieograniczonej zabawy. A tych jest całkiem sporo, bowiem aplikacja Lego Control+ umożliwia nie tylko samą jazdę, ale również podejmowanie ciekawych wyzwań.

Przejdźmy jednak do samochodu, ukrytego w zestawie Lego Technic o numerze 42109. Lego Top Gear Rally Car to rajdowe auto w skali 1:10. Powstało przy bliskiej współpracy z BBC i twórcami znanego wszystkim programu Top Gear.

Samochód składa się z 463 elementów, dwóch silników elektrycznych – do napędu tylnych kół oraz do skręcania kołami przednimi oraz modułu łączności Blueooth, potrzebnego do komunikacji z aplikacją Lego Control+ na smartfonie.

Zobacz także: niezwykły pojedynek - KITT kontra GMC Drużyny A

REKLAMA

REKLAMA

Auto rajdowe Lego Top Gear nr 42109 Materiały prasowe
Auto rajdowe Lego Top Gear nr 42109

Już samo jego budowanie sprawia dużo przyjemności, ale tego żadnemu fanowi zestawów Lego mówić nie trzeba. Po kilku godzinach w trybie budowania można przejść w tryb zabawy.

Oczom naszym ukazuje się obłożone wieloma efektownymi spoilerami sportowe auto z halogenami i ogromnym „pługiem” z przodu oraz mocno zabudowanym tyłem z dwiema końcówkami wydechu i potężnym czerwonym spoilerem dachowym.

Do jazdy samochód Lego Top Gear Rally Car wykorzystuje dwa elektryczne silniki, aplikację Lego Control+ oraz system łączności Bluetooth Smart Hub. Wszystko to zapewnia dużą precyzję ruchu, co pozwala uzyskać podczas zabawy niezliczone kombinacje i odtwarzać realistyczne efekty dźwiękowe.

Zobacz także: Volkswagen w elektrycznej ofensywie

REKLAMA

Auto rajdowe Lego Top Gear nr 42109 Materiały prasowe
Auto rajdowe Lego Top Gear nr 42109

Do wyboru mamy różne ekrany sterowania, pozwalające jeździć do przodu, do tyłu, a także skręcać, przyspieszać, hamować i pokonywać przeszkody. Aplikacja dostarcza także w czasie rzeczywistym dane zwrotne o prędkości i przechyłach modelu, które można rejestrować, a sekcja wyzwań ma zachęcić kierowców do przetestowania swoich umiejętności wyścigowych.

Na koniec dane techniczne. Samochód wymaga nieco wolnego miejsca na półce – ma 26 cm długości, 10 cm wysokości i 14 cm szerokości. Na etapie budowania baterie nie są potrzebne, ale dla doświadczenia pełni możliwości, jakie daje zabawa i sterowanie za pomocą aplikacji, trzeba zaopatrzyć się w sześć baterii AA 1,5 V, które instaluje się w urządzeniu Smart Hub. Z doświadczenia wiemy, że dobrze sprawdzają się akumulatorki.

Jeśli macie ten samochód lub planujecie jego zakup (w oficjalnym sklepie 600 złotych, w sklepach średnio o 150 zł mniej), dajcie znać w komentarzach. Jesteśmy ciekawi waszych wrażeń.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA