Range Rover Evoque w odmianie pięciodrzwiowej

Range Rover, Evoque
Range Rover Evoque 5d
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 182 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Podczas pierwszej prezentacji koncepcyjnego pojazdu LRX, który dziś znamy jako Evoque, mówiono o pomyśle na połączenie "sportowości" dwudrzwiowego coupe z umiejętnościami crossovera. Księgowi stwierdzili, że skoro jest ku temu sposobność, lepiej dołożyć drugą parę drzwi i zwiększyć sprzedaż. W ten sposób, obok trzydrzwiowej wersji "Baby Range'a", zobaczymy również odmianę pięciodrzwiową.

Auto stylistycznie niewiele różni się od swojego trzydrzwiowego alter ego - jest o 3 cm wyższy, no i oczywiście ma więcej drzwi. Podniesienie linii dachu wymusiło na konstruktorach przedłużenie przedniej szyby o 60 mm i przygotowanie nowej pokrywy bagażnika. Zadano sobie ten trud by zapewnić więcej miejsca pasażerom siedzącym na tylnej kanapie.

Podobnie jak trzydrzwiowa odmiana, świeżo zaprezentowany Evoque 5d będzie napędzany dwulitrowym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym o mocy 237 KM, lub silnikiem Diesla o pojemności 2,2 litra i mocy 148 lub 187 KM.
Auto pojawi się w europejskich salonach marki już w przyszłym roku. Wyjściowa cena pięciodrzwiowego modelu ma wynieść ok. 35 tysięcy euro.

Zobacz także:
REKLAMA