Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Range Rover Sentinel: Do zadań specjalnych

Dział Land Rovera do zadań specjalnych "urodził" pierwsze dziecko. Range Rover Sentinel to opancerzony SUV, przeznaczony dla narażonych na zamachy, bogatych możnowładców.

Range Rover Sentinel bazuje na najbogatszej wersji Autobiography z benzynowym, doładowanym motorem 3.0 V6 o mocy 340 KM. Pojazd otrzymał certyfikat ze stopniem opancerzenia VR8. To oznacza, że może wytrzymać ostrzał z pocisków 7,62 mm - takich używa się np. w AK-47. Wzmocniono także podłogę, która zniesie wybuch miny z ładunkiem 15 kg TNT.

Płyta podłogowa została wykonana z 6-warstwowej, super-wytrzymałej stali. Szyby też oczywiście opancerzono. Dzięki specjalnej folii szkło nie kruszy się, a szyba pozostaje w jednym kawałku.

Konieczna była modyfikacja zawieszenia, bowiem Range'owi utyło się aż 650 kg. Układ wydechowy uodporniono na odłamki, a zbiornik paliwa zabezpieczono przed wybuchem. 20-calowe felgi mają teraz opony typu run-flat z systemem przeciwpożarowym. Za tylną kanapą zainstalowano wyjście awaryjne, tak na wszelki wypadek.

Range Rover Sentinel będzie dostępny w sprzedaży pod koniec września. Oferowany będzie w Europie, Południowej Ameryce, Afryce oraz na Bliskim Wschodzie. Cena? 400 000 funtów.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij