Range Rover Sentinel: Do zadań specjalnych

Dział Land Rovera do zadań specjalnych "urodził" pierwsze dziecko. Range Rover Sentinel to opancerzony SUV, przeznaczony dla narażonych na zamachy, bogatych możnowładców.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 182 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Range Rover Sentinel bazuje na najbogatszej wersji Autobiography z benzynowym, doładowanym motorem 3.0 V6 o mocy 340 KM. Pojazd otrzymał certyfikat ze stopniem opancerzenia VR8. To oznacza, że może wytrzymać ostrzał z pocisków 7,62 mm - takich używa się np. w AK-47. Wzmocniono także podłogę, która zniesie wybuch miny z ładunkiem 15 kg TNT.

Płyta podłogowa została wykonana z 6-warstwowej, super-wytrzymałej stali. Szyby też oczywiście opancerzono. Dzięki specjalnej folii szkło nie kruszy się, a szyba pozostaje w jednym kawałku.

Konieczna była modyfikacja zawieszenia, bowiem Range'owi utyło się aż 650 kg. Układ wydechowy uodporniono na odłamki, a zbiornik paliwa zabezpieczono przed wybuchem. 20-calowe felgi mają teraz opony typu run-flat z systemem przeciwpożarowym. Za tylną kanapą zainstalowano wyjście awaryjne, tak na wszelki wypadek.

Range Rover Sentinel będzie dostępny w sprzedaży pod koniec września. Oferowany będzie w Europie, Południowej Ameryce, Afryce oraz na Bliskim Wschodzie. Cena? 400 000 funtów.

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA