[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
3.9

Range Rover Velar – już w Polsce

Oto jak wygląda najnowszy model z rodziny Range Rover - wprost z przedpremierowego pokazu w Warszawie.

Range Rover Velar Range Rover Velar

Velar to nazwa, jaką stosowano w latach sześćdziesiątych do nazywania prototypowych modeli powstającego wówczas pierwszego modelu z rodziny RR. Teraz ochrzczono nią oficjalnie nowy model w gamie marki – większy od Evoque i mniejszy od RR Sporta. Projektanci zastrzegają jednak, że to nie jest większa odmiana pierwszego, ani mniejsza drugiego. To nowy model, którego opracowanie rozpoczęto od pustej kartki.

Nowy model brytyjskiej marki jest także jej najbardziej opływowym samochodem w historii – współczynnik oporu powietrza Range Rovera Velar wynosi jedynie 0,32 Cx. Nowością są reflektory laserowe, które są w stanie oświetlić drogę przed samochodem nawet na odcinku 500 metrów – dotyczy to świateł drogowych, reszta oświetlenia, na zewnątrz i w środku auta, wykorzystuje diody LED.

We wnętrzu nowego Range Rovera aż kipi nowoczesnością. Centralnym punktem kokpitu są dwa 10-calowe dotykowe wyświetlacze systemu multimedialnego – górny służy m.in. do wyświetlania mapy, dolny np. do obsługi selektora trybów jazdy. Istotny jest także ekran wyświetlający zegary, który ma 12,3 cale wielkości i można będzie wybrać które informacje chcemy widzieć, a których nie. W podstawowej odmianie będą jednak analogowe, klasyczne zegary i umieszczony między nimi 5-calowy ekran komputera pokładowego.

Pod maską Range Rovera Velara znajdą się silniki sześciocylindrowe w aż sześciu wariantach mocy. Najmocniejszy silnik generuje 380 KM co w połączeniu z 8-biegową przekładnią i napędem na cztery koła pozwoli rozpędzić brytyjskiego SUV-a do "setki" w 5,3 sekundy! Do wyboru będą też słabsze odmiany o mocy np. 173 oraz 238 KM.

We wnętrzu kierowca znajdzie m.in. wyjątkowe materiały wykończeniowe. Dla tradycjonalistów pozostaje do wyboru w pełni skórzana tapicerka, ale do wyboru będzie także alkantara oraz nowa mieszanka składająca się w 30% z wełny i w 70% z poliestru. Fotele Velara zaprojektowały dwie znane firmy – dbająca o design B&B Italia oraz odpowiedzialna za ergonomię Herman Miller.

Range Rover Velar na rynku ma walczyć z BMW X4, Mercedesem GLC, Porsche Macanem i bratnim Jaguarem F-Pace.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij