[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Range Rover Velar już w Polsce

Range Rover Velar wchodzi do sprzedaży na polskim rynku. Importer ujawnił właśnie ceny - startują od 240 tys. złotych.

Range Rover Velar Range Rover Velar

Zacznijmy od nazwy. Velar to słowo, jakie stosowano w latach sześćdziesiątych do nazywania prototypowych modeli powstającego wówczas pierwszego modelu z rodziny Range Roverów. Teraz ochrzczono nią oficjalnie nowy model w gamie marki – większy od Evoque'a i mniejszy od Range Rovera Sport.

Projektanci zastrzegają przy tym, że to nie jest ani większa odmiana pierwszego z nich, ani mniejsza drugiego. To całkiem nowy model, którego opracowanie rozpoczęto od zera.

Nowy model brytyjskiej marki, pomimo pokaźnych rozmiarów i dwubryłowej sylwetki SUV-a, jest także jej najbardziej opływowym samochodem w historii - współczynnik oporu powietrza Range Rovera Velar wynosi jedynie 0,32.

Auto ma budzić uznanie i imponować. Pomagają w tym reflektory laserowe, które są w stanie oświetlić drogę przed samochodem nawet na odcinku 500 metrów.  Reszta oświetlenia, tak na zewnątrz, jak i w środku auta, wykorzystuje diody LED.

We wnętrzu nowy Range Rover Velar aż kipi nowoczesnością. Centralnym punktem kokpitu są dwa 10-calowe dotykowe wyświetlacze systemu multimedialnego - górny służy m.in. do wyświetlania mapy, dolny np. do obsługi selektora trybów jazdy.

Istotny jest także ekran wyświetlający zegary, który ma 12,3 cala wielkości i można go niemal dowolnie konfigurować, w zależności od informacji, które chcemy wyświetlić. W podstawowej odmianie zegary będą jednak analogowe, a pomiędzy nie trafi 5-calowy ekran komputera pokładowego.

Cennik otwiera model w cenie 240 tys. złotych. Range Rover Velar dostępny będzie w dwóch poziomach wyposażenia - Velar i R-Dynamic, a każda z nich podzielona będzie na cztery kolejne - Velar lub R-Dynamic, S, SE oraz HSE. Jest jeszcze topowa, premierowa odmiana First Edition, przeszło dwukrotnie droższa od bazowej (od 533 tys. zł).

Do wyboru będą trzy silniki Diesla (2.0 TD4/180 KM, 2.0 SD4/240 KM oraz 3.0 SD6/300 KM) i oraz dwie jednostki benzynowe: 2.0 Si4/250 KM lub 3.0 Si6/380 KM. Jesienią br. do gamy dołączy również turbodoładowana, benzynowa jednostka 2.0 o mocy 300KM. Napęd na cztery koła AWD oraz 8-biegowa, automatyczna skrzynia biegów należą do wyposażenia standardowego każdej wersji.

Range Rover Velar na rynku ma walczyć z BMW X4Mercedesem GLCPorsche Macanem i bratnim Jaguarem F-Pace. Według zapowiedzi importera, pierwsze egzemplarze trafią do salonów sprzedaży w sierpniu.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij