Range Rover Velar - nowy SUV w Genewie

Rodzina Range Rovera powiększa się o kolejny samochód. Pomiędzy modelami Evoque a Sport zagości zupełnie nowy model - Velar, którego nazwa nawiązuje do pierwszego prototypu brytyjskiego SUV-a z 1969 roku.

Range Rover Velar
Range Rover Velar
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 182 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Na razie Range Rover odsłonił tylko tylną część nadwozia, ale już za kilkanaście dni poznamy model Velar w pełnej okazałości. Na początku marca podczas targów motoryzacyjnych w Genewie, a miesiąc później na imprezie w Nowym Jorku.

REKLAMA

Pierwsze zdjęcia pokazują, że nowy model prezentuje się awangardowo. Jego nazwa nawiązuje do jednego z pierwszych prototypów Range Rovera, zaprezentowanego jeszcze w latach sześćdziesiątych, a wywodzi się z łacińskiego velare, oznaczającego welon lub zasłonę.

REKLAMA

REKLAMA

Range Rover Velar
Range Rover Velar

Zagraniczne źródła donoszą, że nowy Range Rover powstał na płycie podłogowej Jaguara F-Pace, a w gamie brytyjskiego producenta trafi pomiędzy modelami Evoque i Sport. Pod maską możemy się spodziewać pełnej gamy silników benzynowych i wysokoprężnych Ingenium - czterocylindrowych wersji z turbosprężarką lub sześciocylindrowych z kompresorem.

Producent podkreśla, że podczas projektowania tego modelu kierowano sie minimalizmem, powściągliwością, przy wykorzystaniu ekologicznych materiałów i zaawansowanych technologii. Auto ma sprostać każdej sytuacji na drodze, a więc możemy się spodziewać zaawansowanego systemu napędu na cztery koła.

Więcej informacji na temat Range Rovera Velar już za dwa tygodnie prosto z Genewy!

Zobacz także:
REKLAMA