Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.3

Range Rover Velar - wygładzony majestat

Brytyjczycy odsłonili kurtynę i pokazali nowy model spod szyldu Range Rovera. Velar zadebiutuje za kilka dni na targach w Genewie.

Range Rover Velar Range Rover Velar

Do doskonale przyjętego Evoque'a i flagowego Range Rovera dołącza Velar. Samochód wyróżnia się bardziej obłymi liniami nadwozia i klamkami drzwi niewystającymi poza karoserię.

Z przodu Velara poznamy po wąskich reflektorach oraz osłonie chłodnicy, która ma niewielkie rozmiary w stosunku do dużego zderzaka. Przednie matrycowe lampy LED generują wiązkę światła, o maksymalnej długości aż 550 m.

Z tyłu lampy są równie wąskie, jak z przodu auta. Styliści zadbali o to aby każdy detal przyciągał uwagę. Tu światła są jakby ukryte w listwie z napisem Range Rover. Zderzak zdobią dodatkowe odblaski i dwie trapezoidalne końcówki wydechu ukryte w a'la dyfuzorze.

Wszystkie słupki nadwozia oraz dach są w kolorze czarnym, przez co tworzą efekt oddzielnego elementu i nadają autu bardziej sportowy wygląd.

Range Rover Velar Range Rover Velar

Wnętrze Velara wygląda co najmniej jak wyjęte z modelu koncepcyjnego. Zamiast klasycznych analogowych zegarów, najnowszy trend w postaci 12,3-calowego ekranu ciekłokrystalicznego. 

Range Rover Velar Range Rover Velar

Podświetlenie to gra kolorów, która kojarzy nam się z widowiskiem rodem z najlepszych tras koncertowych rockowych zespołów. Konsola centralna składa się z dwóch ekranów dotykowych o przekątnej 10 cali. 

W aucie zastosowano 4 rdzeniowy procesor Intela oraz 60 GB dysk twardy, które wspierają systemy pokładowe swoją mocą obliczeniową 

Range Rover Velar Range Rover Velar

Gama jednostek napędowych to podstawowy silnik 2.0 turbo o mocy 250 KM, zaś wariant z motorem wysokoprężnym będzie dostarczał 182 KM mocy. Topowa wersją to na razie 3-litrowe V6 wspierane przez kompresor. Silnik ma dostarczać 385 KM

Range Rover Velar Range Rover Velar

Nazwa Velar pochodzi od prototypowych modeli Range Rovera z 1970 roku. Velar to akronim z angielskiego: Vee Eight Land Rover. Czyli po prostu Land Rover z silnikiem V8. 

Range Rover Velar Range Rover Velar

Samochód będzie oferowany z napędem przekazywanym na obie osie oraz adaptacyjnym zawieszeniem. 

Range Rover Velar Range Rover Velar

Lista wyposażenia dodatkowego będzie zawierać m.in. 1600-watowy system audio sygnowany przez firmę Meridian, czy 22-calowe obręcze kół ze stopów lekkich.

Range Rover Velar Range Rover Velar

Range Rover Velar pojawi się na targach Genewa 2017, a do salonów SUV trafi w okresie wakacyjnym. 

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij