Range Rover kończy czterdziestkę

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 182 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

17 czerwca 1970 roku miała miejsce pierwsza prezentacja Range Rovera, który szybko podbił serca klientów. W tamtych czasach auta takie jak Jeep wrangler, International Scout, czy Toyota Land Cruiser były ascetycznymi, siermiężnymi autami do jazdy w terenie. Range Rover był inny - wniósł ze sobą elementy luksusu i umiejętności szosowe przejęte z Jaguara. I zawojował rynek.

W oficjalnym oświadczeniu wydanym przy okazji czterdziestej rocznicy powstania modelu podano, że Range Rover to tak naprawdę cztery samochody w jednym nadwoziu. Jest jednocześnie luksusowym autem do jazdy na co dzień, wygodnym "samochodem wypoczynkowym" nadającym się na krótkie wypady za miasto zarówno autostradą jak i leśnym duktem, bardzo wygodnym krążownikiem idealnym na długie trasy i pełnowartościową terenówką.

Pierwsza generacja z niewielkimi zmianami produkowana była aż przez 25 lat. Drugą produkowano przez kolejne 8 lat, do roku 2001. Potem pieczę nad modelem przejęło BMW i przygotowano generację trzecią, która produkowana jest do dziś. W tym roku do sprzedaży trafiły modele po face liftingu, obejmującym m.in. wprowadzenie do oferty nowego silnika V8 i nową wersję pneumatycznego zawieszenia.

Nazwa Range Rover miała być przyporządkowana do jednego modelu. Jednak w 2005 roku do gamy trafił Range Rover Sport i szybko stał się najpopularniejszym modelem sprzedawanym przez Land Rovera.

W tym roku mamy poznać kolejne auto ze znaczkiem Range Rovera na masce. Ma to być mały SUV, zwany "baby Range Roverem". Pod jego maskę prawdopodobnie trafi napęd hybrydowy. Premiera planowana jest na wrześniowy Salon w Paryżu.

Zanim to nastąpi, zapraszamy na krótki materiał wideo, prezentujący w błyskawicznym skrócie historię brytyjskiej legendy.

 

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA