Range Rover – nowa generacja

Najważniejszą zmianę, w porównaniu do poprzedniej generacji, jest odchudzenie modelu. I to jakie! Nowy Range na wadze będzie wskazywać aż 420 kilogramów mniej! To pokazuje jak wiele zrobiono w kwestii zastosowanych materiałów i konstrukcji auta. Prawie pół tony mniejsza masa będzie mieć oczywiście znaczący wpływ na obniżenie zużycia paliwa i ilość produkowanego CO2.

Stylistycznie Range Rover kontynuuje "posągową" linię poprzednika - w przedniej części nadwozia widać wpływy mniejszego Evoque, ale charakterystyczne elementy pozwolą odróżnić nowy model od reszty gamy producenta. O 100 mm zwiększył się rozstaw osi co pozwoliło na wygospodarowanie o 120 mm większej przestrzeni dla pasażerów. Standardowo z tyłu znajdziemy kanapę dla trzech osób jednak dla chętnych przygotowano opcje Executive - dwa oddzielne fotele (i przedłużona, do tylnej części kabiny, kontrola centralna).

Całkowicie "przeprogramowano" zawieszenie auta dopieszczając również systemy wspomagające kierowcę w terenie. Gama silników to dwie jednostki wysokoprężne, 3,6-litrowy V6 i 4,4-litrowy V8, a także 5-litrowy benzyniak V8. Żadnych półśrodków. Na początku standardowo do zestawu dobierana będzie 8-biegowa skrzynia automatyczną od ZF, w przyszłym roku pojawi się możliwość zamówienia skrzyni mechanicznej. 

Ceny startować będą od poziomu około 70 tysięcy funtów, jednak za droższe wersje przyjdzie nam zapłacić nawet 120 tysięcy funtów. 

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA