[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Ranking marek najbardziej niezawodnych samochodów

Magazyn What Car? ogłosił wyniki tegorocznego badania niezawodności samochodów na brytyjskim rynku. Pierwsze miejsce zajęła marka Lexus.

Lexus CT 200h 2014 Lexus CT 200h 2014

Badanie objęło 14 200 właścicieli nowych samochodów, kupionych w ciągu ostatnich 3 lat. Respondenci szczegółowo opisali awarie i usterki w swoich pojazdach oraz ich koszty i czas napraw.

Jest wiele powodów, dla których ludzie kupują nowe samochody. Jednak o tym, jak długo jeżdżą swoimi autami i czy zostają przy tej samej marce przez wiele lat, decyduje przede wszystkim jeden czynnik – niezawodność.

Jeśli samochód często się psuje, zostawiając kierowcę na lodzie, gdy ma całą listę rzeczy do załatwienia lub gdy ciągle trzeba odwiedzać warsztat, nawet w drobnych sprawach, jest mało prawdopodobne, że przy następnym zakupie padnie wybór na tę samą markę.

REKLAMA

REKLAMA

Z tego założenia wychodzą eksperci portalu What Car?, którzy już po raz kolejny przeprowadzili badanie niezawodności aut na brytyjskim rynku.

Portal zapytał właścicieli 14 208 samochodów o to, czy ich auta sprawiały jakieś problemy techniczne w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Zgłoszone usterki i awarie zostały pogrupowane w 14 kategoriach: akumulatory, karoseria, hamulce, silnik, elektryka silnika, układ wydechowy, zewnętrzne światła, układ paliwowy, sprzęgło i skrzynia biegów, wyposażenie wnętrza, elektryka niezwiązana z silnikiem, układ kierowniczy, zawieszenie i pozostałe elementy.

W przypadku każdej wady właściciele samochodów zostali poproszeni o oszacowanie czasu, w jakim byli pozbawieni swojego auta, oraz podanie kosztu naprawy.

Wydatki na serwis wahały się od darmowej reperacji w ramach gwarancji po kwoty przekraczające 1500 funtów, zaś czas usuwania usterek od kilku godzin do ponad tygodnia. Te informacje pozwoliły ocenić powagę awarii. Na podstawie wszystkich danych portal What Car? opracował ranking niezawodności modeli i marek.

REKLAMA

Najbardziej niezawodne auta do 3 lat:

  1. Lexus 92,1 proc.
  2. Mitsubishi 90,8 proc.
  3. Toyota 89,6 proc.
  4. Suzuki 86,6 proc.
  5. Alfa Romeo 85,8 proc.
  6. Honda 84,9 proc.
  7. Hyundai 84,8 proc.
  8. MG 83,4 proc.
  9. Ford 82,1 proc.
  10. Subaru 81,8 proc.

Najlepsza marka może się też pochwalić modelem, który uzyskał maksymalną ocenę 100 proc. za niezawodność. Z takim wynikiem Lexus CT 200h zajął pierwsze miejsce w kategorii samochodów rodzinnych.

100 proc. uzyskały także Toyota Aygo (1. miejsce w segmencie aut miejskich, segment A), Honda Jazz (wygrana w klasie małych samochodów, segment B) oraz Audi A3 (1. miejsce w segmencie niższej klasy średniej).

Komentarze

 (6)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij