Red Bull X1 – ścigacz bez limitów

Red Bull, X1
Red Bull X1
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 134 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Jak wyglądałyby wyścigi, gdyby producentów nie obowiązywały ograniczenia techniczne, przepisy dotyczące bezpieczeństwa, a kierowcy byliby w stanie znieść dowolne przeciążenia G? W rzeczywistości się tego nie dowiemy, ale możemy sprawdzić na symulatorze.

Red Bull zbudował pojazd z myślą o zniesieniu wszelkich ograniczeń, z którymi muszą się borykać inżynierowie teamu F1. Specjalista od aerodynamiki - Adrian Newey - zaprojektował pojazd, który jest niedościgniony pod względem radzenia sobie z oporem powietrza i dociskiem do podłoża. Pojazd wyposażono w silnik turbinowy o mocy 1483 KM i momencie obrotowym o wartości 713 Nm, który w połączeniu z bezstopniową skrzynią CVT przenosi moc na tylną oś. Red Bull X1, bo tak nazywa się ten pojazd, byłby w stanie rozpędzać się do 400 km/h.

Byłby, po X1 powstał wyłącznie w rzeczywistości wirtualnej. W symulacjach, jakie przygotowano, przejechał tor Suzuka w czasie 1:11.540. Vettel przejechał ten tor bolidem F1 w czasie 1:30.833. A niebawem swój czas będzie mógł sprawdzić każdy posiadacz Playstation 3. Wystarczy, że na gwiazdkę sprawi sobie grę Gran Turismo 5.

Zobacz, jak wyglądało bicie rekordu toru, kiedy wirtualne X1 prowadził Sebastian Vettel:

 

Zobacz także:
Zobacz również:
  • Tagi:
  • X1
REKLAMA