REKLAMA

Rejestratory wjazdu na czerwonym świetle – nowe lokalizacje

Znamy listę skrzyżowań, na których pojawi się niebawem 30 urządzeń do rejestrowania wjazdu na czerwonym świetle. Dotyczy to w sumie 18 miast.

Sygnalizacja świetlna Shutterstock
Sygnalizacja świetlna, fot. shutterstock

Kolejnych 30 skrzyżowań w łącznie 18 miastach zyska urządzenia rejestrujące wjazd samochodów na czerwonym świetle. CANARD ogłosił przetarg na zakup i dostawę takich systemów. Oprócz tego trwa procedura zakupu 11 pojazdów wyposażonych w mobilne urządzenia rejestrujące, mających zastąpić fotoradary w miejscach, gdzie montaż stałych urządzeń nie jest możliwy.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

REKLAMA

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Jak informuje CANARD w komunikacie, al. Mickiewicza i ul. Stefana Żeromskiego w Łodzi, al. Prymasa Tysiąclecia i ul. Wolska w Warszawie, ul. Królowej Jadwigi i ul. Kilińskiego w Nowym Sączu – to najbardziej zagrożone wypadkami i kolizjami skrzyżowania, które zostały wskazane przez Instytut Transportu Samochodowego w analizie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na tych i 27 kolejnych skrzyżowaniach w 18 miastach planowany jest montaż systemów rejestrujących wykroczenia niestosowania się do sygnalizacji świetlnej.

W procesie wyboru i wskazania miejsc stałej kontroli brano też pod uwagę charakter najbliższej okolicy, w tym bliskość szkół, obiektów użyteczności publicznej, infrastruktury przeznaczonej dla pieszych czy transportu zbiorowego. W przypadku braku możliwości instalacji urządzeń na skrzyżowaniach wytypowanych do objęcia kontrolą w pierwszej kolejności, CANARD opracował tzw. listę rezerwową.

Poniżej prezentujemy mapkę, na której zaznaczone zostały wszystkie lokalizacje nowych rejestratorów wjazdu na czerwonym świetle. (Po kliknięciu, zdjęcie otworzy się w większym rozmiarze.)

Lista lokalizacji dla rejestratorów wjazdu na czerwonym świetle

Nowe urządzenia działać mają z wykorzystaniem tzw. wideodetekcji, bez konieczności ingerencji w nawierzchnię drogi. Urządzenia wykryją fakt wjechania pojazdu na skrzyżowanie na czerwonym świetle, będą śledzić tor poruszania się pojazdu na skrzyżowaniu oraz dokumentować popełnione wykroczenie wraz z danymi umożliwiającymi identyfikację pojazdu, którym naruszono przepisy, a także okoliczności zdarzenia, w tym numer rejestracyjny pojazdu, czas i miejsce zdarzenia, czas jaki upłynął od zapalenia się czerwonego światła.

Po zakończeniu tego etapu rozbudowy systemu fotoradarowego, CANARD będzie prowadził kontrole na 50 skrzyżowaniach. Dziś stałymi kontrolami objętych jest 20.

Poniżej publikujemy nagranie, które pokazuje przypadki groźnych zdarzeń spowodowanych wjazdem na czerwonym świetle.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA