Rekord Guinessa w drifcie dla Nissana GT-R Nismo

Rekord Guinessa w drifcie od 2013 roku należał do Jakuba Przygońskiego i Toyoty GT86, ale teraz Polak został pokonany przez japońskiego driftera, który 1300-konnym Nissanem GT-R pojechał bokiem ponad 300 km/h!

Rekord Guinessa w drifcie Nissan GT-R
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 558 000 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Niedawno Nissan zapowiadał pobicie tajemniczego rekordu. Teraz już wiemy, że chodzi o rekord Guinessa w drifcie, który do tej pory należał do polskiego driftera - Jakuba Przygońskiego. Przypomnijmy, że Polak w 2013 roku ustanowił najszybszy przejazd bokiem z prędkością 217 km/h. Ponad 1000-konna Toyota GT86 wychyliła się pod kątem 49 stopni. Rekord bito na lotnisku w Białej Podlaskiej.

REKLAMA

Jako miejsce nowego rekordu wybrano także płytę lotniska, ale tym razem to Fujairah International Airport w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na 3-kilometrowej prostej, Masato Kawabata, mistrz serii D1 zasiadł za kierownicę 1300-konnego Nissana GT-R. Kawabacie udało się uzyskać średnią prędkość driftu równą 304,96 km/h przy kącie wychylenia pojazdu równym 30 stopni.

 

Miejmy nadzieję, że zespół Przygońskiego nie pozostanie dłużny, choć zauważmy, że prędkość pobito aż o ponad 80 km/h. Nie będzie więc łatwo uzyskać wyższą wartość, ale mimo to trzymamy za Polaka kciuki!

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA