REKLAMA

Rekordowa sprzedaż Rolls-Royce'a

Marka Rolls-Royce odnotowała najlepszy w swojej 116-letniej historii wynik sprzedaży nowych samochodów. W tym roku poznamy też następcę modelu Ghost.

Rolls-Royce Cullinan Materiały prasowe
Rolls-Royce Cullinan

2019 rok zamknął się dla marki Rolls-Royce Motor Cars rekordowym w 116-letniej historii wynikiem sprzedaży. Dokładnie 5 152 samochody trafiły do rąk klientów w ponad 50 krajach na całym świecie. Oznacza to wzrost o jedną czwartą w porównaniu do poprzedniego rekordu z 2018 roku.

REKLAMA

- Ten sukces jest nieporównywany z żadnymi dotychczasowymi osiągami. Świętujemy, ale jednocześnie pamiętamy o naszej najważniejszej obietnicy, którą złożyliśmy naszym klientom. Że nasza marka pozostanie unikalna i ekskluzywna. Jesteśmy dumni i zadowoleni z 25 proc. wzrostu w 2019 roku. Światowy popyt na Cullinana, naszego SUV-a, był głównym czynnikiem warunkującym ten sukces, który zgodnie z naszymi przewidywaniami ustabilizuje się w tym roku - skomentował Torsten Müller-Ötvös, CEO Rolls-Royce Motor Cars.

Wzrosty sprzedaży na całym świecie

Marka Rolls-Royce zanotowała znacznie lepsze wyniki na każdym z kluczowych rynków. Na szczycie wciąż pozostaje Ameryka Północna, stanowiąca jedną trzecią sprzedaży, ale zaraz za nią są Chiny i Europa. Poszczególne kraje, w których zanotowano rekordową sprzedaż, to Rosja, Singapur, Japonia, Australia, Katar i Korea.

W 2019 roku modele Rolls-Royce’a były sprzedawane w ponad 50 krajach na świecie. Otwarte zostały ponadto dwa nowe salony - Rolls-Royce Motor Cars Brisbane oraz Rolls-Royce Motor Cars Shanghai Pudong.

Zobacz także: Volvo XC60 T8 Twin Engine - mocne i prestiżowe

REKLAMA

REKLAMA

Cullinan przyciąga klientów

Rolls-Royce Phantom pozostaje na właściwej sobie pozycji najwyższego modelu marki, zaś Dawn i Wraith wciąż dominowały w swoich klasach. W zeszłym roku wszystkie te trzy modele cieszyły się mocnym popytem.

W swoim pierwszym pełnym roku sprzedaży Cullinan przekroczył nawet najśmielsze kalkulacje, którym dała podstawę udana premiera. Ten wybitny, superluksusowy SUV stał się najszybciej sprzedającym się modelem w historii Rolls-Royce’a. Głośnym wydarzeniem była także listopadowa premiera Cullinan w wersji Black Badge „Król Nocy”.

Następca modelu Ghost w drodze

Pod koniec 2019 roku, po 11 latach komercyjnego sukcesu, zakończyła się produkcja modelu Ghost. Od swojej premiery podczas Frankfurt Motor Show w 2009 roku, Ghost stał się niekwestionowanym współczesnym klasykiem.

Ten najbardziej popularny model Rolls-Royce’a od czasu, gdy firma produkuje swoje samochody w Goodwood, przyciągnął do marki nową, młodszą klientelę. Przedłużona wersja modelu została zaprezentowana w 2011 roku, a uaktualniona seria II w 2014 roku w Genewie. Ostatni egzemplarz Ghosta obecnej generacji opuścił linię produkcyjną Goodwood pod koniec 2019 roku.

Premiera następcy Ghosta jest przewidziana na połowę 2020 roku, po pięciu latach prac projektowych. Model ma być kwintesencją i ucieleśnieniem tradycji marki Rolls-Royce. Na ryenk wejdzie w czwartym kwartale 2020 roku.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA