Rekordowe zainteresowanie nowym Lexusem LS

Piąta generacja Lexusa LS cieszy się rekordowym powodzeniem. Liczba złożonych zamówień sięgnęła już 9500, co stanowi... 1600 procent przewidywanej sprzedaży.

Lexus LS
Lexus LS

Lexus planuje wielkość sprzedaży nowego modelu LS na poziomie 600 egzemplarzy miesięcznie. Liczba zamówień sięga już natomiast 9,5 tysiąca, co przeszło najśmielsze oczekiwania producenta. Dokładniej mówiąc nie tyle oczekiwania, co możliwości produkcyjne.

REKLAMA

Warto zauważyć, że aż 6800, a więc niemal trzy czwarte spośród zamówionych samochodów, stanowi wersja hybrydowa. Z kolei samochodów z napędem konwencjonalnym zamówiono 2700.

REKLAMA

REKLAMA

Lexus LS
Lexus LS

Jest to zgodne ze światowym trendem, którego liderem jest zresztą Europa Zachodnia, gdzie niemal wszystkie Lexusy sprzedane w ubiegłym roku (aż 98 procent!) miały napęd hybrydowy.

Lexus LS to flagowy sedan klasy premium japońskiego producenta. Wprowadzenie na rynek modelu LS 400 w 1989 roku dało początek marce Lexus i zrewolucjonizowało segment samochodów luksusowych.

REKLAMA

Lexus LS
Lexus LS

Piąta generacja LS zewnętrznie zupełnie nie przypomina tamtej statecznej limuzyny – smukłe nadwozie o śmiałej stylistyce z dynamicznymi kształtami przypomina raczej zwinne coupe.

Jak przystało na flagowy model, współczesny Lexus LS wyposażony jest w szereg rozwiązań zapewniających maksimum komfortu, łącznie z fotelami z funkcją masażu shiatsu, a także zaawansowany pakiet bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System + A i mechanizmy wspomagania kierowcy Lexus CoDrive.

REKLAMA

REKLAMA

Lexus LS
Lexus LS

Nowy Lexus LS 500 napędzany jest 3,5-litrowym, benzynowym silnikiem V6 twin turbo o mocy 421 KM i momencie obrotowym 600 Nm, współpracujący z 10-biegową przekładnią automatyczną.

Hybrydowa wersja Lexus LC 500h napędzana jest nową jednostką Multi Stage Hybrid System, dysponującą 3,5-litrowym silnikiem V6 i potężnym silnikiem elektrycznym, która łączy dynamikę z oszczędnością paliwa i niską emisją dwutlenku węgla.

REKLAMA