Renault Alpine Celebration: Powrót legendy?

Alpine czyli lekko zapomniany producent sportowych modeli Renault. Francuzi pokazali model będący zapowiedzią odrodzenia się marki – Alpine Celebration. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 49 692 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Francuzi zaprezentowali pojazd, który ma być nie tylko wielkim powrotem sportowej marki działającej pod skrzydłami Renault, ale także być uczczeniem jej 60-tych urodzin. Dokładnie tyle lat temu narodziła się marka Alpine, która zapisała się na kartach historii sportów motorowych podczas 40 lat swojego istnienia.

REKLAMA

Projekt widoczny na zdjęciach to współczesna interpretacja słynnego modelu Renault Alpine A110. Podwójne światła, krągłe nadwozie i wzór alufelg inspirowany tymi z lat 70-tych, to główne elementy, w których dopatrzeć możemy się podobieństw z legendarnym A110.

Tył auta pomalowanego na niebiesko-pomarańczowy schemat prezentuje się nadzwyczaj ciekawie. Delikatna lotka na klapie bagażnika, smukłe lampy, uwydatniony dyfuzor, w który świetnie wkomponowano dwie końcówki wydechu oraz światło przeciwmgłowe przypominające to z bolidów F1 tworzą razem harmonijną całość z wyścigowym charakterem.

   

Podobnie jak oryginał z ubiegłego wieku, Alpine Celebration ma silnik umiejscowiony z tyłu. Niestety, Renault nie podaje żadnych szczegółów na temat tego, co napędza zaprezentowany model. Bardzo prawdopodobne jest, że wybór trafi na turbodoładowaną jednostkę 1,6 z Clio RS, lub mocniejszy, 2-litrowy motor znany z Megane RS również korzystający z turbodoładowania. Choć produkcyjny model do przeniesienia mocy prawdopodobnie będzie korzystał z automatycznej, dwusprzęgłowej skrzyni, to mamy nadzieje, że w Renault nie zapomną o motoryzacyjnych purystach i dadzą im do wyboru również przekładnię manualną.

Finalna wersja pokazanego modelu ma warzyć mniej więcej 1100 kg i „odpychać się” za pośrednictwem tylnej osi. Zobaczymy ją już w przyszłym roku, być może na Targach Motoryzacyjnych w Genewie.

 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA