REKLAMA

Renault Arkana – nowy SUV nadchodzi

Na salonie samochodowym w Moskwie, który odbędzie się już w przyszłym tygodniu, Renault zaprezentuje światu swój nowy model. Będzie nim SUV segmentu C – Renault Arkana.

Renault Arkana
Renault Arkana
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 49 692 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Renault już wkrótce, bo 29 sierpnia, zaprezentuje nowego crossovera z segmentu C, pod nazwą Arkana. Premiera modelu przeznaczonego na wiele rynków na całym świecie odbędzie się podczas tegorocznego międzynarodowego salonu samochodowego w Moskwie.

Nazwa Arkana pochodzi od łacińskiego „arcanum” - tajemnica, określenia używanego od wieków w odniesieniu do tajemniczych zjawisk lub wydarzeń. Ma podkreślać oryginalny charakter i atrakcyjność przyszłego modelu – czytamy w komunikacie prasowym.

Producent idzie dalej, podając że „design nowego crossovera zrewolucjonizuje kanony stylistyczne na rynku SUV-ów”. Może chodzić o to, że Arkana będzie SUV-em z nadwoziem typu coupe. To oznaczałoby jednak rewolucję stylistyczną jedynie w przypadku samego Renault, bo przecież SUV-y coupe znamy już z wielu innych marek na rynku.

REKLAMA

REKLAMA

Renault Arkana
Renault Arkana

Komunikat prasowy jest poza tym ubogi w informacje. Załączone zdjęcie fragmentu tyłu pokazuje natomiast stylistyczne podobieństwo do modeli Megane czy Talisman. Z kolei całe auto bazować ma na rosyjskiej specyfikacji modelu Kaptur, który jest nieco większą wersją znanego u nas Renault Captur.

Więcej informacji o modelu Renault Arkana podamy bliżej premiery. Ta zaplanowana jest na 29 sierpnia, na salonie samochodowym w Moskwie. Na koniec istotna informacja – Renault podaje, że w Moskwie zaprezentowany zostanie „showcar”, czyli wersja przedprodukcyjna, bliska ostatecznej.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA