Renault Austral, czyli następca Kadjara

Renault Austral – tak nazywać się będzie nowy SUV francuskiej marki, który w gamie modelowej zastąpi Kadjara. Co wiemy o tym samochodzie?

Renault Astral fot. materiały prasowe
Renault Astral
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Renault zapowiada model Austral jako nową ofertę marki na rynku kompaktowych SUV-ów. Samochód ma się wyróżniać nowoczesnymi mobilnymi technologiami i przyjemnością czerpaną z jazdy. To może oznaczać wszystko, a prawdopodobnie chodzi o znany już z nowego Megane E-Tech system łączności i multimediów Google Automotive Services oraz nową płytę podłogową.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Renault Austral – nazwa modelu

Skąd pomysł na tak osobliwą nazwę modelu? Co oznacza „austral”? Otóż nazwa Renault Austral pochodzi od łacińskiego słowa „australis”, oznaczającego „południe”. Do tego samo słowo „austral” jest – zdaniem producenta – dość powszechnym słowem i występuje w wielu językach europejskich. Ma to pomóc w ekspansji SUV-a na światowych rynkach.

Oddajmy jeszcze głos Sylvii Dos Santos, która odpowiada za strategię nazw w Dyrekcji Global Marketingu marki Renault: „Austral kojarzy się z kolorami i ciepłem południowej półkuli. Ta nazwa wprost zaprasza do podróży i świetnie pasuje do SUV-a. Brzmi harmonijnie, jest wyważona i łatwa do wymówienia, bardzo międzynarodowa”.

Renault Austral – nadwozie, wymiary

Renault Astralfot. materiały prasowe
Renault Astral

Renault Austral ma w ofercie zastąpić kompaktowego SUV-a Kadjar, który zdążył się już zestarzeć, a jego konstrukcyjny bliźniak, Nissan Qashqai, zadebiutował niedawno w całkiem nowej odsłonie. Kadjar nie doczeka się jednak następcy o tej samej nazwie, bo tę rolę pełnić będzie właśnie Austral.

Nowy model ma mieć oczywiście pięciomiejscowe wnętrze, które wyróżniać się ma przestronnością. Zawdzięczać ją będzie nieco większej długości nadwozia – 4,51 metra to więcej niż w Kadjarze (4,49 m), a nieco mniej niż na przykład w Renault Arkana (4,57 m). To także znacznie więcej niż w nowym Nissanie Qashqaiu, który mierzy 4,42 m długości.

Renault Austral – napęd

Co wiemy o napędzie Renault Australa? Czy będzie to SUV elektryczny, a może hybrydowy? Mimo tajemnicy, jaką producent okrył tę kwestię, wiemy że nie będzie to model elektryczny, a co więcej, nowy SUV ma być w gruncie rzeczy spalinowy. Czy może bardziej – hybrydowy. Renault ma bowiem w swoim magazynie przyzwoite napędy hybrydowe z rodziny E-Tech, wykorzystujące skrzynię kłową – jak choćby ten z Arkany.

Na potwierdzenie kwestii napędu, czy może bardziej na wyjawienie wielu tajemnic, w tym wyglądu nadwozia i wnętrza, producent na pewno nie każe nam długo czekać, bowiem premiera Renault Australa zapowiedziana jest na wiosnę 2022 roku.

 

 

Zobacz także:

REKLAMA