Renault Austral – nowy SUV przed premierą

Nowy SUV Renault Austral zadebiutuje na wiosnę, a teraz przechodzi ostatnie testy przed wejściem do sprzedaży. Auto wciąż pokryte jest maskującym oklejeniem.

Renault Austral fot. materiały prasowe
Renault Austral
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowe Renault Austral wkracza w ostatnią fazę przed wprowadzeniem na rynek. Jak każdy nowy model, przechodzi przed oficjalną premierą miesiące intensywnych testów. Takim testom w ciężkich warunkach została poddana między innymi nowa platforma CMF-CD3 i gama całkowicie zelektryfikowanych napędów. Co już wiemy o nowym Renault Austral?

REKLAMA

Renault Austral – nowa platforma, napędy hybrydowe

Renault Australfot. materiały prasowe
Renault Austral

Obecnie około stu egzemplarzy nowego Renault Austral trafiło na trasy testowe, w których łącznie pokonają dystans dwóch milionów kilometrów. Nowy SUV marki jeździ po drogach Francji, Hiszpanii, Niemiec i Rumunii. Dziewięciuset kierowców pokona łącznie dystans 600 000 km w rzeczywistych warunkach drogowych, a kolejne 1 400 000 km na torach testowych. Wymagające próby drogowe pozwolą na przykład na zatwierdzenie przyjętych parametrów technicznych nowej platformy CMF-CD3, działania systemów wspomagania prowadzenia, wyciszenia kabiny czy komfortu zawieszenia.

Choć obecnie szczegółów znamy niewiele, to wiadomo jednak, że do napędu Renault Australa posłużą zespoły hybrydowe. Potwierdził to producent, mówiąc, że Renault Austral będzie dysponowało ofertą składającą się w całości ze zelektryfikowanych jednostek benzynowych, w większości zupełnie nowych: nowej generacji napędu E-Tech Hybrid oraz 1.2 TCe mild-hybrid 12 V. Gama jednostek napędowych zapewni emisję od 105 g CO2/km, przy maksymalnej mocy sięgającej 200 KM.

REKLAMA

REKLAMA

Renault Austral – nadwozie

Renault Australfot. materiały prasowe
Renault Austral

Renault Austral ma w ofercie zastąpić kompaktowego SUV-a Kadjar, który zdążył się już zestarzeć, a jego konstrukcyjny bliźniak, Nissan Qashqai, zadebiutował niedawno w całkiem nowej odsłonie. Kadjar nie doczeka się jednak następcy o tej samej nazwie, bo tę rolę pełnić będzie właśnie Austral.

Nowy model ma mieć oczywiście pięciomiejscowe wnętrze, które wyróżniać się ma przestronnością. Zawdzięczać ją będzie nieco większej długości nadwozia. 4,51 metra to więcej niż w Kadjarze (4,49 m), a nieco mniej niż na przykład w Renault Arkana (4,57 m). To także znacznie więcej niż w nowym Nissanie Qashqaiu, który mierzy 4,42 m długości.

Wyglądem Renault Austral nawiązuje natomiast do nowej generacji Renault Megane, które powstało jako w pełni elektryczny model o sylwetce SUV-a. Więcej dowiemy się już niebawem, bo oficjalny debiut planowany jest na wiosnę 2022 roku.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zobacz także:

zobacz galerię

REKLAMA