Renault Austral – znamy polski cennik SUV-a

Renault wprowadza do oferty nowego SUV-a Austral, który w gamie zastępuje wysłużonego Koleosa, przyjmując stylistykę nowego Megane i hybrydowe napędy. Cennik otwiera kwota 134 900 zł.

Renault Austral fot. materiały prasowe
Renault Austral
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowy Renault Austral wchodzi do sprzedaży, dostępny w pięciu poziomach wyposażenia – equilibre, techno, techno esprit Alpine, iconic oraz iconic esprit Alpine. Na początek Austral oferowany jest z wyborem dwóch silników w technologii mild hybrid – 140- oraz 160-konnym. Później pojawi się jeszcze wariant z nowa wersją systemu E-Tech full hybrid 200, a nastąpi to dopiero w drugim kwartale 2023 roku.

Renault Australfot. materiały prasowe
Renault Austral

Renault Austral – polski cennik

Podstawowa cena za wersję "mild hybrid 140 equilibre" wynosi 134 900 zł. Model z tym wariantem napędu dostępny jest jeszcze w wyposażeniu techno w cenie 146 900 zł.

Austral "mild hybrid 160 auto" to drugi z dostępnych na start napędów, oferowany od poziomu wyposażenia techno w cenie od 158 900 zł. Kolejne wersje kosztują 165 900 zł (techno esprit Alpine), 173 900 zł (iconic), natomiast najwyższa odmiana iconic esprit Alpine mild hybrid 160 auto to cena 180 900 zł.

Renault Australfot. materiały prasowe
Renault Austral

Dodajmy jeszcze, że w bazowym wariancie equilibre wyposażenie obejmuje m.in.:

 • zespół zegarów i wskaźników z kolorowym ekranem TFT 12,3 cali
 • karta Renault Hands Free z odblokowaniem przy zbliżeniu
 • czujniki parkowania z tyłu
 • światła przednie full LED Pure vision w kształcie litery C
 • funkcja bezprzewodowej replikacji ekranu smartfona Android Auto/Apple Carplay
 • OpenR link 9” DAB, system Arkamys Auditorium z 8 głośnikami + 4 gniazda USB-C
 • system kontroli zmęczenia kierowcy (DAA)
 • system rozpoznawania znaków drogowych (TSR)
 • system awaryjnego utrzymywania pasa ruchu (ELKA)
 • aktywny system wspomagania nagłego hamowania z funkcją wykrywania pieszych, rowerzystów oraz wspomagania skrętu w lewo (AEBS)
 • system kontroli bezpiecznej odległości (DW)
 • funkcja połączenia alarmowego eCall
 • felgi aluminiowe 17” maha

Renault Australfot. materiały prasowe
Renault Austral

Renault Austral – w duchu nowego Megane

Na naszej stronie internetowej możecie już przeczytać relację z pierwszej jazdy Renault Australem, a póki co przypominamy, że SUV ma 4,51 metra długości, a więc jest nieznacznie dłuższy od Kadjara (4,49 m), za to od Qashqaia o niemal 10 cm. Dłuższa od Australa jest za to Arkana, czyli SUV coupe, mierząca 4,57 m. Jeśli chodzi o pozostałe wymiary, to wysokość Australa wynosi 1,62 metra, zaś szerokość to 1,83 metra. Rozstaw osi równy jest natomiast 2,67 metra. Austral jest pierwszym modelem zbudowanym na najnowszej generacji platformy CMF-CD, która pozwoliła wygospodarować obszerne wnętrze dla pięciu pasażerów oraz bagażnik mieszczący od 430 litrów w modelu hybrydowym, do 500 litrów w miękkich hybrydach. Jeśli jednak wybierzemy wariant z przesuwną tylną kanapą, te maksymalne wartości wzrosną, odpowiednio, do 555 litrów i 575 litrów.

Do napędu Renault Australa wykorzystana zostanie wyłącznie technologia hybrydowa. Dostępne będą dwa silniki benzynowe, wspierane technologią miękkiej hybrydy oraz jedna pełna hybryda E-Tech nowej generacji.

REKLAMA