Renault Clio R.S. 16 - 275-konny koncept

Inżynierowie z Renault wpadli na pomysł, żeby z wymierającego już Megane RS wziąć "serce" i wsadzić do mniejszego Clio RS. Ideę z głowy przenieśli do rzeczywistości, ale niestety tylko jako pokaz możliwości.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Standardowe Megane RS ma 2-litrowy silnik z turbodoładowaniem o mocy 265 KM. Wersja RS Trophy i Trophy-R ma ich 10 więcej. I właśnie mocniejszą odmianę tego silnika przeniesiono do sportowego Clio. Już w większym aucie ten motor potrafi zdziałać cuda, co dopiero w mniejszym.

Żeby odpowiednio tę moc przenieść na asfalt, konieczne było poszerzenie całego układu zawieszenia, a co za tym idzie też karoserii. Clio R.S. Concept "przytyło" w boczkach 6 cm.

Auto zyskało także bajeranckie światła LED z przodu, a także 19-calowe felgi w kolorze czarnym. Całe nadwozie pomalowano jedynie słusznym żółtym lakierem. Efekt dopełniają czarne akcenty oraz grafiki umieszczone na całym nadwoziu.

Niestety Renault Clio R.S 16 to tylko samochód koncepcyjny i raczej nie trafi do sprzedaży seryjnej. Szerokiej publiczności auto zostanie pokazane podczas wyścigów Formuły 1 Monaco Grand Prix.

Zobacz także:
REKLAMA