Renault Espace – z silnikiem z Alpine

Na sezon 2017 Renault Espace dostał nowy silnik – w miejsce jednostki 1.6 TCe oferowany będzie silnik 1.8 z Alpine A110.

Renault Espace
Renault Espace 2017
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Do lamusa odchodzi silnik o mocy 200 KM, który znajdziemy również w innych modelach – Talismanie czy Megane.  Espace jest pierwszym, ale prawdopodobnie nie ostatnim samochodem z gamy, który w miejsce 1,6-litrowej jednostki otrzyma silnik 1.8 turbo – ten który napędza debiutujący w tym roku model Alpine A110.

Podczas gdy w tylnonapędowym, sportowym modelu silnik osiąga 252 KM, w Espace został on „przytępiony” do 225 KM. To o 25 KM więcej niż w przypadku poprzedniego silnika. Moment obrotowy jest większy o 40 Nm. Dzięki ekstra mięśniom Espace przyspiesza do setki aż o sekundę szybciej niż dotąd – teraz zabiera mu to jedynie 7,6 s. Lepsza jest również elastyczność – np. przyspieszenie od 80 do 120 km/h na szóstym biegu trwa 5,7 s ( o sekundę krócej niż dotąd). 

Jeszcze słowo o silniku. Jednostka 1.8 to tak naprawdę rozwiercona i zmodyfikowana wersja silnika 1.6 (m.in. przeprojektowano system wlotów powietrza) – modyfikacjami zajęli się specjaliści z oddziału Renault Sport. Tego, który odpowiedzialny jest za gatunek RS.

Większy silnik dorzucił do masy własnej pojazdu mniej niż 5 kg, co przekłada się na większe (o 0,1 l/100 km) średnie zużycie paliwa. W opcji Espace’a można wyposażyć w 7-biegową przekładnię EDC, która ma teraz inne przełożenia biegów dostosowane do wyższej mocy i momentu obrotowego.

Niewykluczone, że silnik 1.8 trafi też pod maskę nowego Renault Megane RS, którego debiut spodziewany jest jeszcze w tym roku. Moc silnik w jego przypadku ma oscylować wokół 300 KM.

Wkrótce Espace TCe225 zadebiutuje również w Polsce. Ceny modelu z nowym silnikiem zostaną opublikowane w połowie lipca.

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA