Renault Fluence, czyli Megane w wersji sedan!

Renault Fluence
Renault Fluence
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 81 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Koncepcyjny samochód o tej samej nazwie można było podziwiać pięć lat temu w czasie targów motoryzacyjnych w Paryżu. Teraz Francuzi zaprezentowali produkcyjną wersję tego modelu, który do sprzedaży trafi już w listopadzie tego roku. Na początku na rynki turecki, rosyjski i rumuński.

Nowe Renault bazuje na Megane w odmianie kombi. Ma identyczny z nim rozstaw osi, wynoszący 2701 mm oraz rozwiązania techniczne. Fluence mierzy 4,62 metra długości, 1,81 metra szerokości oraz 1,48 metra wysokości i oferuje bardziej przestronne wnętrze niż jego najbliżsi konkurenci.

Klienci do wyboru mają mieć szeroką gamę benzynowych i wysokoprężnych jednostek napędowych. Po stronie benzynowej znajdują się silniki 1.6 16v o mocy 110 koni mechanicznych, łączone ze skrzynią mechaniczną lub automatyczną oraz dwulitrowe, 140-konne jednostki, współpracujące z ręczną przekładnią lub bezstopniową typu CVT.

Wszystkie turbodiesle mają pojemność 1.5 litra i moc od 85 przez 90, 105, a na 110 koniach mechanicznych skończywszy. Dwa z nich - o mocy 90 o 110 koni mechanicznych - wyposażone są w filtr cząstek stałych oraz skrzynię biegów o dwóch sprzęgłach. Wartość emicji CO2 we wszystkich jest równa i wynosi 119 gram na kilometr.

Renault obiecuje, że w przypadku Fluence na bezpieczeństwie nie będzie oszczędzać. Dlatego też francuski sedan ma mieć w wyposażeniu seryjnym układy ABS, ESP oraz asystent hamowania. Ponadto, auto zaopatrzone będzie w sześć poduszek powietrznych.

Deska rozdzielcza Fluence wygląda niemal identycznie, jak ta w Megane. Różnica polega na tym, że zamiast cyfrowego prędkościomierza po środku, sedan Renault otrzymał zestaw wskaźników analogowych.

Premiera auta nastąpi na zbliżającym się salonie samochodowym we Frankfurcie.

 

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA