Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Renault Fluence – wersja elektryczna w sprzedaży za 2 lata

W 2011 roku obok elektrycznej wersji modelu Kangoo, o której pisaliśmy w zeszłym tygodniu, do klientów trafić ma rodzinny model Fluence. Będzie on produkowany w tureckiej fabryce Renault razem z pojazdami zasilanymi "zwykłymi" paliwami.

Renault zapowiada, że model ten będzie stanowił "rozsądną cenowo alternatywę dla modeli z silnikami benzynowymi i silnikami diesla". Samochód będzie w pierwszej kolejności wprowadzony na rynki Danii i Izraela, a potem, stopniowo poszerzy ofertę Renault w innych krajach.

Klienci będą mieli do wyboru trzy wersje akumulatorów: standardową, przyspieszonego ładowania i tak zwaną "Quick-Drop", w której następuje szybka wymiana całego akumulatora na specjalnie do tego celu przygotowanej stacji.

Model korzysta z efektów współpracy francuskiego producenta z Nissanem, który w przyszłym roku wprowadzi na rynki USA i Japonii elektryczny model LEAF.


zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 38 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-2
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Renault chce być jednym z pierwszych producentów oferujących klientom w pełni elektryczne, atrakcyjne cenowo samochody osobowe.
    auto motor i sport, 2009-11-16 08:52:02
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij