REKLAMA

Renault Kadjar po face liftingu

Na salonie samochodowym w Paryżu zadebiutuje odświeżony Renault Kadjar. Samochód zmienił się z zewnątrz nieznacznie, w środku też niewiele, za to pod maskę trafiły nowe silniki.

Renault Kadjar facelift 2018 Materiały prasowe
Renault Kadjar facelift 2018, fot. Renault

Renault Kadjar przeszło subtelny face lifting, który ma za zadanie nieco odświeżyć ofertę marki. Styliści za bardzo chyba jednak wzięli sobie do serca słowo „subtelny”, bo zmiany w odświeżonym modelu zauważą tylko najwięksi fani Kadjara.

Co nowego? Zmieniony został zderzak, który ma teraz więcej lakierowanej powierzchni i chromowaną obwódkę wokół świateł przeciwmgielnych. Klosze reflektorów mają ten sam kształt, ale diodowe kierunkowskazy zostały zintegrowane z pasem LED-ów do jazdy dziennej.

W bogatszych wersjach światła przeciwmgłowe zostały zastąpione nowymi, LED-owymi, które charakteryzują się sześciokrotnie niższym poborem mocy, w porównaniu do konwencjonalnych lamp halogenowych.

REKLAMA

Renault Kadjar facelift 2018 Materiały prasowe
Renault Kadjar facelift 2018, fot. Renault

W kabinie zmian też jak na lekarstwo. Zmieniła się w zasadzie konsola środkowa, w której znajdziemy nowy, elegancki ekran multimedialny, sterowany dotykiem. Pod nim mamy przeprojektowane sterowniki klimatyzacji. Renault twierdzi też, że zastosował lepsze niż wcześniej materiały tapicerskie.

Swoją drogą, ciekawa jest polityka producentów samochodów. Przy okazji face liftingu różnych modeli przeważnie słyszymy, że użyto lepszych niż wcześniej materiałów. Tak jakby wcześniej nie można było użyć tych lepszych, prawda? Tym sposobem, jeśli chcesz dostać auto z dobrej jakości materiałami – poczekaj na jego face lifting.

Wracając do tematu, zajrzyjmy jeszcze pod maskę. Tutaj mamy największe zmiany, bo pojawił się turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,3 litra, opracowany wspólnie z Daimlerem. Jednostka ta wyposażona jest w filtr cząstek stałych GPF.

REKLAMA

Renault Kadjar facelift 2018 Materiały prasowe
Renault Kadjar facelift 2018, fot. Renault

Motor dostępny będzie w wersji TCe 140 oraz TCe 160, gdzie liczby oznaczają jednocześnie moc jednostek. Współpracować będą one z 6-biegową skrzynią manualną lub dwusprzęgłowym automatem.

Wśród diesli mamy unowocześniony silnik Diesla Blue dCi, wyposażony w system selektywnej redukcji katalitycznej SCR. Do wyboru będą dwie wersje mocy – Blue dCi 115 lub 150. Tu wybrać można będzie między napędem na jedną oś, a napędem na cztery koła.

Szczegóły oferty poznamy w momencie premiery, która odbędzie się już niebawem, podczas salonu samochodowego w Paryżu.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA