REKLAMA

Renault Kiger: kolejny mały SUV, na razie dla Indii

Renault Kiger jest w obecnej fazie tzw. show-carem, który zapowiada nadejście nowego, niewielkiego SUV-a o długości poniżej 4 metrów. Auto trafi do Indii, ale później także na inne rynki.

Renault Kiger fot. materiały prasowe
Renault Kiger
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 49 692 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Renault Kiger ma w Indiach dołączyć do innych modeli oferowanych przez Renault, w tym małego Kwida, znanego u nas Dustera oraz Tribera. Dlaczego właśnie Indie są miejscem wprowadzenia modelu, który zapewne w Europie znalazłby niemałe grono klientów? Otóż Indie są jednym z najszybciej rozwijających się rynków motoryzacyjnych na świecie, a marka Renault, obecna na nim od 2005 roku, dobrze zdaje sobie sprawę z jego potencjału. Kiger ma uzupełnić gamę i odebrać klientów rywalom.

REKLAMA

Renault Kiger: najważniejsze cechy

Na pierwszy rzut oka Renault Kiger zwraca uwagę mocnymi przetłoczeniami na masce, pochyloną przednią szybą i „pływającym” dachem z bagażnikiem dachowym. Zakończony spojlerem dach, opadający ku tyłowi, dodaje sylwetce lekkości, z kolei dolna część nadwozia jest bardziej przysadzista, oparta na 19-calowych kołach, obramowanych powiększonymi łukami nadkoli. Prześwit wynoszący aż 210 mm, wzmocnione spojlery progowe i poszerzone nadkola mają sugerować terenowe możliwości nowego SUV-a, choć cechy te przydadzą się raczej na nierównych indyjskich drogach, niż w prawdziwym terenie.

– Nawiązanie kreatywnej współpracy francuskich i indyjskich stylistów było najlepszym sposobem, by wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom klientów coraz bardziej spragnionych nowości, stylu i sportowego charakteru. Podobnie jak w przypadku Tribera, po raz kolejny pokazujemy, że jesteśmy innowacyjni, oferując unikatowy model o podwójnej osobowości miejskiego i terenowego samochodu. Kiger Show-car jest bardzo zbliżony do przyszłego seryjnego modelu – powiedział Laurens van den Acker, dyrektor ds. designu w Grupie Renault.

Kiger ma oprócz tego, podobne jak zaprezentowany w ubiegłym roku Kwid, dwupoziomowe reflektory LED, a tylne światła w kształcie podwójnej litery „C” to z kolei znak charakterystyczny nowych modeli Renault i zapowiedź tego, co zobaczymy w modelu produkcyjnym.

Dodajmy jeszcze, że Renault Kiger ma długość 4 metrów i rozstaw osi mierzący 2,5 metra, co pozwoli wygospodarować sporo miejsca dla pasażerów. Bagażnik auta pomieści 405 litrów, co znów, jak na długość nadwozia, jest niezłym wynikiem. Po złożeniu kanapy jego pojemność rośnie do 879 litrów.

Na koniec silniki. Bazowym będzie wolnossący motor o pojemności 1 litra, mocy 72 KM i momencie obrotowym 96 Nm, połączony z 5-biegową skrzynią manualną lub 5-stopniowym automatem. Mocniejsza turbodoładowana jednostka 1.0, znana z europejskich Clio i Captura, ma 100 KM i 160 Nm, współpracując z 5-biegowym „manualem”, a później także z przekładnią CVT.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA