Renault Laguna Coupe w Cannes

Renault Laguna Coupe
Renault Laguna Coupe
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli francuskiej marki, sylwetka coupe na bazie limuzyny klasy średniej niewiele różni się od prototypu. Auto zachowało takie same proporcje nadwozia i niemal identyczny tył z wąskimi lampami. Przód auta tylko szczegóły odróżniają od "zwykłej" Laguny.

Za to o wiele więcej dzieje się pod maską auta. Wraz z Laguną Coupe debiutują: sześciocylindrowy turbodiesel dCi o mocy 235 koni mechanicznych oraz 3,5-litrowy benzynowy silnik V6, produkujący 240 koni mechanicznych. Niezależnie od tego, która jednostka pracuje pod maską coupe, jest ono w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w czasie krótszym niż 7 sekund.

Podobnie jak w odmianie GT, auto posiada system Active Drive, wyposażony w cztery koła skrętne, zapewniający świetne prowadzenie w szybko przejeżdżanych zakrętach. Wnętrze zostało niemal żywcem przejęte ze zwykłej Laguny, za to jest świetnie wyposażone.

Ciekawostką jest fakt, że Lagunę Coupe zaprezentował szef Renault - Carlos Ghosn - podczas 61. festiwalu filmowego w Cannes. Przy okazji w pobliskim Monaco auto było "przeganiane" po ulicznym torze przez kierowcę testowego zespołu ING Renault F1 Team - Lucasa di Grassiego.

Więcej szczegółów na temat auta poznamy w październiku, gdy będzie ono wystawiane na stoisku Renault podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu.

Źródło: Renault

Zobacz także:
REKLAMA