REKLAMA

Renault Master Z.E. - kiedy w Polsce?

W pełni elektryczny samochód dostawczy Renault Master Z.E. rozpoczyna służbę w Holandii. U nas elektryczny dostawczak dostępny będzie w 2019 roku.

Renault Master Z.E.
Renault Master Z.E.
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 112 114 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4, rama-2
SPRAWDŹ OFERTY

Pierwsze egzemplarze elektrycznego pojazdu dostawczego Renault Master Z.E. dotarły do holenderskiego przedsiębiorstwa pocztowego PostNL. Samochody wykorzystywane będą do realizacji dostaw przesyłek na terenie miasta.

PostNL zaczęła na razie korzystać z dwóch samochodów Renault Master Z.E.. Plan firmy zakłada, że do 2025 roku w 25 centrach miast PostNL będzie realizować dostawy bez emisji CO2.

Nowy Renault Master Z.E. jest wyposażony w najnowszej generacji akumulator litowo-jonowy o pojemności 33 kWh. Dzięki temu ma zasięg do 120 kilometrów, co sprawia, że jest idealny dla dostaw "ostatniego kilometra" w centrach miast. Ładowanie akumulatora zajmuje sześć godzin, za pośrednictwem ładowarki o mocy 7,4 kW.

REKLAMA

REKLAMA

Renault Master Z.E.
Renault Master Z.E.

Wnętrze pojazdu użytkowego zostało zaprojektowane jako mobilne biuro. Renault Master Z.E. jest dostępny w sześciu wersjach nadwozia furgon, o łącznej przestrzeni ładunkowej od 8 do 13 m kw. oraz jako platforma do zabudowy.

W 2018 roku PostNL będzie korzystać z 17 samochodów Renault Master Z.E. - Jesteśmy dumni z faktu, że będziemy pierwszą firmą w Europie, która będzie korzystać z Renault Master Z.E. Oznacza to, że nasze przesyłki będą dostarczane w sposób całkowicie bezemisyjny – na początku w centrach Utrechtu i Leeuwarden, a potem również w innych miastach - powiedziała Liesbeth Kaashoek, dyrektor ds. przesyłek i logistyki PostNL.

Wprowadzenie Renault Mastera Z.E. do sprzedaży w Polsce przewidziane jest na początku 2019 roku.

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA