Renault Megane Akaju dla miłośników luksusu

Renault Megane Akaju to obecnie najbardziej luksusowa odmiana francuskiego kompaktu, przeznaczona dla wymagających klientów, chcących poczuć atmosferę luksusu w popularnym modelu segmentu C.

Renault Megane Akaju
Renault Megane Akaju
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 84 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Renault przyzwyczaiło nas do tego, że choć nie ma w swoim portfolio luksusowej marki, a sam jest kojarzony z samochodami raczej średniej półki jakościowej i cenowej, to dla najbardziej wybrednych przygotowuje edycje Initiale Paris. Te dają namiastkę czegoś wyjątkowego.

REKLAMA

Renault Megane, jeden z kluczowych modeli francuskiej marki, wciąż jednak nie doczekał się odmiany sygnowanej nazwą stolicy Francji. W ofercie pojawił się za to poziom wyposażenia nazwany Akaju.

Akaju to coś więcej niż dotychczasowe topowe wersje Limited czy GT. Bazuje na specyfikacji Intens, ale w seryjnym wyposażeniu ma szereg elementów zarezerwowanych raczej dla modeli wyższych segmentów.
Mowa choćby o podgrzewanych przednich fotelach z funkcją masażu dla fotela kierowcy, system audio firmy Bose czy najnowszy system informacyjno-rozrywkowy R-Link 2 z 8,7-calowym ekranem.

Renault Megane Akaju stoi na 18-calowych, unikalnych felgach, ma przyciemniane szyby, a wnętrze wykończone jest połączeniem czarnej i brązowej skóry oraz szczotkowanego aluminium.

Choć jak wspomnieliśmy, Akaju to flagowa wersja Renault Megane, producent nie umieścił w podstawowym wyposażeniu pełnej listy opcji. Dopłaty wymaga bowiem choćby adaptacyjny tempomat, panoramiczny dach czy asystent parkowania.

Ile kosztuje Renault Megane Akaju? W zależności od wersji silnikowej, a będą to TC3 130, dCi 110 oraz dCi 130, cena waha się od 27,6 tys. do 31,4 tys. euro, co zbliża odmianę Akaju do poziomu aut premium, takich jak Audi A3 czy Mercedes Klasy A. Czy to jednak nie za dużo, jak na Megane?

Zobacz także:
REKLAMA