Renault Megane R.S. nadchodzi

Renault Sport, czyli dział budujący wyczynowe samochody zapowiedział najnowsze generacje Megane R.S.. Oto na co czekamy.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 84 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Produkcja Megane R.S. trzeciej generacji zakończyła się pod koniec roku. Dziś w social mediach Renault Sport opublikowało filmik z okazji przekroczenia 1 mln fanów na Facebooku. Na koniec tego wideo pojawia się zapowiedź nowego hot hatcha z Francji. Oczywiście Renault nie zdradza za wielu szczegółów, poza tym, że samochód zadebiutuje jeszcze w tym roku. Naszym zdanie Francuzi odsłonią kurtynę na wrześniowych targach IAA we Frankfurcie.

REKLAMA

Według niepotwierdzonych informacji Megane R.S. będzie oferowane tylko w nadwoziu 5-drzwiowym, przeciwnie do poprzednika, który był dostępny tylko jako 3-drzwiowe coupe.

Na razie nie ma żadnych przecieków co do silnika, który zostanie zamontowany w Megane R.S. Francuskie media wskazują, że hot hatch dostanie jednostkę napędowa 1.8-litra turbo, która trafiła do sportowego Alpine A110. Moc? Być może uda się osiągnąć wynik rzędu 310-320 KM.

Mówi się także, że w samochodzie zostanie zastosowany układ skrętnych tylnych kół, co znacznie poprawi trakcję samochodu. Siła napędowa trafi na przednie koła poprzez 6-biegowa skrzynię mechaniczną, a opcjonalnie zaoferowana zostanie przekładnia dwusprzęgłowa EDC.

Zobacz także:
REKLAMA