Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Renault Megane R.S. nadchodzi

Renault Sport, czyli dział budujący wyczynowe samochody zapowiedział najnowsze generacje Megane R.S.. Oto na co czekamy.

Produkcja Megane R.S. trzeciej generacji zakończyła się pod koniec roku. Dziś w social mediach Renault Sport opublikowało filmik z okazji przekroczenia 1 mln fanów na Facebooku. Na koniec tego wideo pojawia się zapowiedź nowego hot hatcha z Francji. Oczywiście Renault nie zdradza za wielu szczegółów, poza tym, że samochód zadebiutuje jeszcze w tym roku. Naszym zdanie Francuzi odsłonią kurtynę na wrześniowych targach IAA we Frankfurcie.

Według niepotwierdzonych informacji Megane R.S. będzie oferowane tylko w nadwoziu 5-drzwiowym, przeciwnie do poprzednika, który był dostępny tylko jako 3-drzwiowe coupe.

Na razie nie ma żadnych przecieków co do silnika, który zostanie zamontowany w Megane R.S. Francuskie media wskazują, że hot hatch dostanie jednostkę napędowa 1.8-litra turbo, która trafiła do sportowego Alpine A110. Moc? Być może uda się osiągnąć wynik rzędu 310-320 KM.

Mówi się także, że w samochodzie zostanie zastosowany układ skrętnych tylnych kół, co znacznie poprawi trakcję samochodu. Siła napędowa trafi na przednie koła poprzez 6-biegowa skrzynię mechaniczną, a opcjonalnie zaoferowana zostanie przekładnia dwusprzęgłowa EDC.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 84 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij